Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Jak wymienić pękniętą płytkę

Jak wymienić pękniętą płytkę

Nawet najlepsze płytki położone na naszej podłodze mogą pęknąć, zarówno z powodu złego ułożenia, jak i pod wpływem upadku ciężkiego przedmiotu na podłogę. Dlatego warto zawsze mieć w zapasie dodatkowe płytki z kompletu, aby w razie potrzeby móc wykonać wymiany uszkodzonego fragmentu podłogi.

Co potrzebujemy?

Przed wymianą musimy zaopatrzyć się w kilka rzeczy, które umożliwią nam jak najmniej problemowe przeprowadzenie wymiany pękniętej płytki. W tym celu musimy przygotować:

  • zaprawę murarską
  • klej
  • dłuto lub przecinak
  • dużą gąbkę
  • kielnię
  • młotek

Przebieg pracy

Jeśli nie posiadamy zapasowej płytki to musimy udać się do sklepu i wybrać dokładnie taką, jaką chcemy wymienić. Najlepiej wziąć ze sobą jedną wzorcową płytkę, żeby wybrać jak najlepiej dopasowaną.

Pracę rozpoczynamy od usunięcia dłutem fugi wokół płytki, a następnie samej płytki, uważając przy tym, aby nie uszkodzić sąsiednich płytek. Płytkę możemy rozbić na drobne kawałki przy pomocy młotka i przecinaka. Następnie znów używając dłuta usuwamy stary klej i zaprawę spod wyjętej płytki. Należy do zrobić możliwie najdokładniej, aby nowa płytka lepiej przylegała do podłoża. Po oczyszczeniu nakładamy kielnią klej na płytkę, którą umieszczamy równo w miejscu usuniętej i dociskamy. Po wyschnięciu kleju wypełniamy fugą wolne miejsca wokół płytki. Gąbką ścieramy nadmiar fugi i wygładzamy całość. Po około 24 godzinach możemy pomalować fugę impregnatem, który zapobiegnie wypłukiwaniu fugi podczas mycia i ochroni przed tworzeniem się pleśni i nalotu.