Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Montaż rolet bambusowych

Montaż rolet bambusowych

Coraz częściej podczas aranżacji domu czy mieszkania zwracamy szczególną uwagę na wybór odpowiednich rolet. Dotyczy on nie tylko wielkości, koloru czy sposobu mocowania. Istotny jest również rodzaj tego elementu wystroju. Coraz popularniejsze stają się rolety bambusowe, niezwykle dekoracyjne i nadające naturalny charakter całemu wnętrzu. Ich montaż nie jest skomplikowany, jednak musi on być wykonany bardzo starannie, abyśmy nie mieli później problemów z ich obsługą i pielęgnacją.

Rolety bambusowe najczęściej, tak jak tradycyjne, montujemy bezpośrednio do ściany, chociaż wykorzystując uniwersalne uchwyty montażowe możemy przymocować je również bezpośrednio do ramy okna.

  • Montaż rozpoczynamy od przyłożenia rolety do ściany i zaznaczenia miejsc wywiercenia otworów. Należy zrobić to bardzo dokładnie, gdyż krzywe zamontowanie rolety może być przyczyną jej nieprawidłowego funkcjonowania.
  • W kolejnym kroku do wywierconych otworów wkładamy kołki i wkręcamy wieszaki lub uchwyty montażowe
  • Zawieszamy roletę na wieszakach / uchwytach montażowych.
  • Montujemy mocowanie sznurka.

W ten sposób poradziliśmy sobie z montażem rolet bambusowych. Oczywiście należy o nie odpowiednio dbać, podobnie jak rolety materiałowe możemy do ich czyszczenia używać odkurzacza lub wilgotnej ściereczki.