Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Parkiet i panele podłogowe

Parkiet i panele podłogowe

Parkiet

Jeżeli nie posiadamy doświadczenia w układaniu parkietu to powinniśmy to zadanie zlecić fachowcowi. Samodzielne ułożenie jest trudne i zajmuje dużo czasu. Ułożoną posadzkę cyklinuje się, szpachluje, a następnie wykańcza listwami przypodłogowymi lub cokołami. Na zakończenie pracy parkiet lakieruje się, z reguły dwukrotnie. Podczas wybierania odpowiednich deszczułek należy zwracać uwagę na ich wilgotność, która powinna wynosić od 8 do 11%. Zbyt suche będą pochłaniać wilgoć z otoczenia, zdeformują się, zwiększą swoją objętość, wybrzuszą się i odkleją od podłoża. Z kolei deszczułki zbyt wilgotne po ułożeniu wyschną i się skurczą, co w efekcie spowoduje powstanie szpar pomiędzy nimi.

Panele podłogowe

Są one łatwiejsze do ułożenia, więc postępując według instrukcji zamieszczonej przez producenta możemy ułożyć je samodzielnie. W tym przypadku omija nas potrzeba cyklinowania czy lakierowania, gdyż są one już w pełni wykończone. Kleimy je wyłącznie w miejscu łączenia elementów, na krawędziach. Z reguły już w zestawie mamy dołączony odpowiedni podkład, klej i listwy przypodłogowe. Bez potrzeby użycia kleju położymy panele układane na zatrzaski, które są idealnie wyprofilowane, więc w posadzce nie powstają szczeliny. Ich kolejną zaletą jest to, że łatwo je zdemontować i np. ułożyć w innym pomieszczeniu.