Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Zalety sufitu podwieszanego

Zalety sufitu podwieszanego

W wielu przypadkach warto rozważyć zastosowanie w pomieszczeniu sufitu podwieszanego. Mimo, iż jego montaż nie jest bardzo skomplikowany, musi być przeprowadzony bardzo dokładnie, odpowiednio wypoziomowany i stabilny. Ma on wiele istotnych zalet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z jego zastosowania:

  1. Sufit podwieszany jest idealnym sposobem na obniżenie zbyt wysokiego pomieszczenia. W zależności od zastosowanego rodzaju montażu i odpowiedniego stelaża możemy uzyskać nawet o kilkadziesiąt centymetrów niższy strop.
  2. Pod płytami gipsowymi możemy ukryć stary i zniszczony sufit, a także ukryć przewody instalacji, wyłączając z tego ze względów bezpieczeństwa instalację gazową. W razie konieczności będziemy mieli do niej łatwy dostęp.
  3. Kolejna zaleta to możliwość zamontowania ciekawego oświetlenia punktowego, które nadadzą pomieszczeniu przytulny nastrój. Będziemy też mieli jaśniej, gdyż płyty w mniejszym stopniu pochłaniają światło niż tradycyjne sufity, tylko je rozpraszają.
  4. Sufit z płyt gipsowych i odpowiednią izolacją z wełny mineralnej dobrze tłumi dźwięki. W widoczny sposób poprawia to komfort akustyczny w naszym mieszkaniu, szczególnie w kuchni czy łazience, gdzie mamy do czynienia z większym pogłosem niż w pokojach.
  5. W przypadku drewnianych stropów płyty gipsowe zwiększają bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
  6. Sufit podwieszany jest łatwy i stosunkowo tani do wykonania, dlatego często stosuje się go na poddaszach użytkowych.

Wybierając ten rodzaj stropu do łazienki należy wybierać płyty o dużej odporności na wilgoć. Ponadto należy też wziąć pod uwagę, czy zamontowanie go nie obciąży nadmiernie stropu, a przy montażu dokładnie przestrzegać zaleceń producenta co do minimalnego i maksymalnego rozstawu elementów stelażu. Wkrótce omówimy sposób, w jaki montować taki sufit na poszczególnych rodzajach stelaży.