Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Pęknięcia na spoinach płyt gipsowo-kartonowych

Zdarza się, że w miejscach łączenia płyt gipsowo-kartonowych pojawiają się spękania spoiny. Jest to z reguły wynikiem drgań podłoża, jak i samych ścian, a także zmian temperatury i osiadania całego budynku. Jest sposób, aby zapobiec wystąpieniu tego typu problemów. Podczas montażu ściany w miejscu łączenia płyt powinniśmy zastosować specjalną taśmę z elastycznych włókien, która będzie stanowić zbrojenie miejsc narażonych na pękanie. Drugim sposobem jest użycie specjalnej masy szpachlowej, która już w sobie posiada takie zbrojenie.

W momencie, gdy pęknięcia już wystąpiły najlepiej zastosować masę do beztaśmowego spoinowania. Idealny do tego jest Cekol C-40. Rozrabia się go bardzo szybko i w łatwy sposób można samodzielnie go zastosować, a zawarte w nim mikrozbrojenia w postaci włókien celulozowych zapewnią wytrzymałość i elastyczność zaprawy.

Zanim przystąpimy do pracy musimy oczyścić miejsca, które będziemy naprawiać. Po przygotowaniu zaprawy (w proporcjach 1 kg produktu na 0,4 litra wody) nanosimy ją za pomocą pacy lub szpachelki w naprawiane miejsce. Należy korzystać z narzędzi plastikowych lub ze stali nierdzewnej. Gdy zaprawa stwardnieje możemy wykończyć i wygładzić ostatecznie nałożoną zaprawę, do czego używamy papieru ściernego lub siatki poliwęglanowej o drobnym uziarnieniu. Ostatnim etapem naszej pracy jest pomalowanie naprawionej powierzchni.