Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Zabudowa rur od instalacji

W nowych budynkach rury od instalacji grzewczej i wodnej prowadzi się najczęściej od razu w ścianach. Tam, gdzie nie są one schowane, często pojawia się problem z ukryciem ich, aby nie psuły estetyki pomieszczeń. Przebudowa całej instalacji i wprowadzenie rur w ściany to znaczny koszt, dlatego należy się zastanowić nad innymi sposobami ich ukrycia.
 

Najprostszy sposób to zakrycie rur zabudową meblową, na przykład w szafach typu komandor. W niewielkich pomieszczeniach jednak takie rozwiązanie się nie sprawdzi, gdyż zabierze zbyt dużą ilość miejsca z i tak niewielkiej powierzchni. Innym sposób to zakrycie całej ściany panelami fornirowanymi, jednak je również trzeba odsunąć o kilka – kilkanaście cm od ściany, w zależności od tego, w jakiej odległości od niej znajdują się rury.
 

Jeżeli rury od instalacji znajdują się w rogu pomieszczenia to można obudować je panelami lub płytami gipsowo-kartonowymi. Płyty g-k są łatwe w montażu, a do tego na koniec można je pomalować na taki kolor, jaki mają pozostałe ściany pokoju. Wadą takiej obudowy jest to, że narożnik nadal będzie rzucał się w oczy. Można jednak to zniwelować np. poprzez zbudowanie podobnego elementu w niewielkiej odległości od narożnika i wykonanie pomiędzy nimi półek. W ten sposób fakt ukrycia rur nie będzie widoczny, a my zyskamy dodatkowy, praktyczny element wyposażenia wnętrza.