Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Montaż instalacji kanalizacyjnej

Przy montażu instalacji kanalizacyjnej powinniśmy pamiętać o kilku warunkach, które musi ona spełniać:

- spadek poziomych odcinków ? min. 2%

- jak najmniejsza liczba załamań rur

- kąt załamania 90° powinien być wykonany z dwóch kolan o kącie załamania 45°

- w kierunku odpływu można stosować jedynie rury i tej samej lub większej średnicy w porównaniu do wcześniej biegnących

Po wykonaniu wstępnego przebiegu instalacji demontujemy prowizoryczne połączenia i w kielichach umieszczamy uszczelki. Ostateczny montaż rozpoczynamy od połączenia rur w miejscu, w którym instalacja wewnętrzna łączy się z siecią zewnętrzną. Jeżeli nowa instalacja jest wykonana z tworzywa, a sieć zewnętrzna z rur żeliwnych, to w miejscu łączenia stosujemy specjalny łącznik, który umożliwi połączenie z żeliwnym kielichem. Przed założeniem jego wnętrze wymaga oczyszczenia.

Jeżeli rury wymagają skrócenia to fazujemy je na obciętym końcu pod kątem 30°. Powierzchnia stożkowa i krawędź powinny być gładkie i równe na całym swoim obwodzie.

Ostateczne zakrycie rur tynkiem lub płytami poprzedzamy wykonaniem kontroli szczelności instalacji kanalizacyjnej, gdyż ewentualne przecieki będzie można wtedy łatwiej zlokalizować i dokonać naprawy. Poza wyciekiem wody brak szczelności w instalacji może być przyczyną wydobywania się nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli stwierdzimy awarię na którymś z odcinków to powinniśmy go rozebrać i zmontować na nowo.