Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Budowa domu ? przygotowanie miejsca na rury

 

Podczas budowy domu powinniśmy od razu przygotować przejścia dla wszystkich instalacji. Oszczędzi nam to pracy przy robieniu dodatkowych wykopów i nie będzie potrzeby kucia dziur w instalacji.


Najczęściej na początku powstaje konstrukcja domu, następnie wykańcza się go oraz wyposaża w instalacje, które to podłącza się do sieci. Już na etapie prac przy fundamentach powinniśmy przygotować miejsca na przeprowadzenie instalacji, dzięki czemu doprowadzenie ich nie będzie już później stanowiło problemu.


Na początek powinniśmy przede  wszystkim wykonać dokładne rozplanowanie miejsc ulokowania wszelkich elementów instalacji i prowadzenia rur. Tak przygotowane plany powinniśmy przedstawić dobremu instalatorowi, który będzie wykonywał całość prac instalacyjnych. Na tym etapie będzie mógł jeszcze nanieść poprawki i opracować ostateczny kształt instalacji, w którym możliwe będą najkrótsze połączenia do odpowiednich urządzeń, co później da nam oszczędność na materiałach.


Jeżeli planujemy przy naszym nowym domu prowadzenie ogrodu to już na tym etapie powinniśmy również wziąć pod uwagę wyprowadzenie instalacji z wodą na zewnątrz budynku. Przyda się ona szczególnie w przypadku, gdy będziemy używać wody z wodociągów do podlewania ogrodu.