Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Wybór baterii do kuchni

Na rynku mamy wielki wybór baterii do zlewozmywaków. W momencie wykonywania instalacji wodnej w kuchni powinniśmy pomyśleć o tym, jaka bateria będzie idealnie spełniać nasze potrzeby.


Przy wyborze baterii powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Oczywiście dla wielu istotna będzie cena, jednak znaczenie ma również miejsce, w jakim zostanie ona usytuowana, sposób montażu oraz funkcje, które ma ona posiadać.


Jeżeli zlewozmywak znajduje się przy ścianie to możemy zamontować zarówno baterie naścienne, jak i stojące. W przypadku montażu pod oknem musimy kupić baterię stojącą. Możemy znaleźć modele, które nie będą nam blokowały możliwości otwarcia okna, czyli np. składane, kładzione lub chowane, jednak są one droższe niż normalne. Nieraz jednak wystarczy nam tańsza niska bateria, która ma wyciąganą wylewkę, w momencie otwierania okna wystarczy wyjąć główkę.


Najpopularniejsze, a jednocześnie najbardziej wygodne są baterie jednouchwytowe. W łatwy sposób reguluje się w nich zarówno wielkość strumienia, jak i temperaturę wody, a szybkość ustawienia wpływa na oszczędności wody i energii zużytej do jej podgrzania. W momencie zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na płynność i precyzję ustawiania uchwytu, aby w trakcie używania regulacja odbywała się płynnie, a nie skokami, co zdarza się często w bateriach niższej jakości.


Dobierając baterię do zlewozmywaka powinniśmy zwrócić również uwagę na możliwość napełniania wysokich naczyń. Baterie naścienne oczywiście możemy wyżej zamontować, natomiast baterie stojące powinny posiadać odpowiednio wysoką lub wyciąganą wylewkę.