Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Wybór podgrzewacza ? na co zwrócić uwagę?
Wybierając podgrzewacz do wody możemy wybrać spośród dwóch rodzajów: przepływowy i pojemnościowy. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę każdego z nich.

Przepływowy

W takim podgrzewaczu powinniśmy zwrócić uwagę na wydajność oraz różnicę temperatury wody przy jakiej ta wydajność jest podana. U większości produktów podana jest wydajność przy założeniu, że woda
podgrzewana jest o 30°C, jednak są również producenci, którzy podają wydajność przy wartości większej lub mniejszej.

Pojemnościowy

Wybierając podgrzewacz pojemnościowy powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • czas podgrzewania wody do żądanej temperatury ? od tej wartości będzie zależeć czas oczekiwania na nagrzanie całej wody znajdującej się w zbiorniku. Jest on dłuższy w zbiornikach o większej pojemności oraz o mniejszej mocy podgrzewacza.
  • dobowe straty energii ? wartość ta określa ilość pobieranej energii niezbędnej do tego, aby temperatura wody w zbiorniku była utrzymana na stałym poziomie w ciągu doby.
  • zabezpieczenie przed korozją ? w celu wydłużenia czasu ochrony zbiornika przed korozją pokrywa się go od wewnątrz warstwą emalii, natomiast w środku umieszcza się specjalną anodę, która chroni blachę zbiornika poprzez branie udziału w reakcjach elektrochemicznych. Z reguły co 3-4 lata należy wymieniać zużytą anodę.