Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Wywiewka a zawór napowietrzający w kanalizacji ? plusy i minusy

Każda instalacja kanalizacyjna musi być odpowiednio wentylowana. Do wyboru mamy wywiewkę oraz zawór napowietrzający. Każde z tych rozwiązań ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

 

Wywiewka

Decydując się na wywiewkę będziemy mieli zapewnione szybkie spływanie ścieków. Instalacja kanalizacyjna nie będzie tak szybko zarastać osadami. Możemy przy jej pomocy wentylować również zbiorniki zewnętrzne, na przykład szambo, poprzez pion kanalizacyjny. Dzięki niej gazy będą usuwane z instalacji w sposób dla nas nieuciążliwy, gdyż jej wyjście wyprowadzane jest ponad dach. Jednocześnie jednak musimy liczyć się z większymi kosztami samej instalacji, jak i pokrycia dachu, w którym trzeba będzie wykonać przejście, co z kolei może być przyczyną powstawania nieszczelności. W trakcie dużych mrozów może ponadto ulegać oblodzeniu, a co za tym idzie częściowemu zatkaniu.

 

Zawór napowietrzający

Jest to tańszy sposób wentylacji kanalizacji, niż omówiona wcześniej wywiewka. Również w tym przypadku spływanie ścieków pozostanie niezakłócone oraz niesłyszalne wewnątrz pomieszczeń. Jego montaż i wymiana nie powinny sprawić nam problemu, jednak minusem jest brak możliwości jego szczelnego zabudowania. Jeżeli zawory będą zamontowane w przestrzeni nieogrzewanej, może dojść do ich oblodzenia w czasie zimy. W takim przypadku musi być wykonane przy nich dodatkowe ocieplenie.