Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Rodzaje zlewozmywaków i ich montaż

W zależności od rodzaju zlewozmywaka, różne mogą być sposoby jego montażu. Najpopularniejsze są takie, które nakłada się bezpośrednio na szafkę. Jest to dość praktyczne, a dodatkowo jest znacznie mniejsze ryzyko przeciekania wody pod zlew niż w przypadku produktów wpuszczanych w blat. W tym drugim przypadku trzeba pamiętać o zamontowaniu uszczelek, które powinny być razem z nim w komplecie.

 
Poniżej omówimy dostępne w sklepach rodzaje zlewozmywaków:
 
- nakładane na szafkę – mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub emaliowej. Zwykle są prostokątne, a ich wymiary odpowiadają standardowym wymiarom szafek kuchennych, czyli 50,60, 80 lub 120 cm. Tego typu zlewy opierają swój ciężar na bokach szafki. Krawędź znajdująca się przy ścianie tworzy swego rodzaju zakładką, dzięki której woda w mniejszym stopniu może dostawać się za szafkę i powodować tam wilgoć.
 
- wbudowane w blat – w tym przypadku zlewozmywak jest umieszczony w otworze znajdującym się w blacie. Może mieć krawędzie na tym samym poziomie co blat lub też opierać się na nim. Tego typu rozwiązanie wymaga wykonania odpowiedniego uszczelnienia, które zapobiegnie przenikaniu wody w miejscu styku zlewu i blatu szafki. Oprócz dostępnych standardowo w zestawach uszczelek możemy również zastosować silikon jako dodatkowe uszczelnienie.
 
- podwieszane – ten rodzaj zlewozmywaków montowany jest z reguły w blatach ceramicznych lub z konglomeratu. Przymocowywane są one przy pomocy specjalnych uchwytów, natomiast miejsca połączeń uszczelnia się silikonem.