Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Instalacje w kuchni

Projektując przebieg instalacji wodnej i kanalizacyjnej w kuchni należy brać pod uwagę głównie planowane umiejscowienie zlewozmywaka. Nawet jeżeli nie planujemy od razu wstawiać zmywarki czy pralki to można również wykonać pod nie instalacje – w przyszłości nie będzie konieczne poprowadzenie nowych podłączeń. W przypadku zmywarki często nie ma konieczności wykonywania dodatkowego punktu wodno-kanalizacyjnego, gdyż podłącza się ją nieraz do tego samego przyłącza co zlewozmywak.

Rury

Instalacja wodna wykonywana jest z rur miedzianych lub z tworzywa. Rury znajdujące się w podłodze powinny być ułożone tak, aby ich droga od pionu lub rozdzielacza do punktu poboru wody była jak najkrótsza. Najlepiej, gdy uda nam się użyć jeden przewód na odcinku, dzięki czemu ograniczymy ryzyko wystąpienia przecieku. Na ścianach stosuje się rury twarde i umieszcza je w bruzdach pod tynkiem. Z racji, że nie są one elastyczne, do nadania instalacji odpowiedniego przebiegu używa się kształtek.

Przyłącze do zmywarki

Sposobem na oszczędności podczas korzystania ze zmywarki jest podłączenie jej do ciepłej wody. Ograniczy do ilość zużywanej energii elektrycznej, jednak należy pamiętać, że można to zastosować wtedy, gdy woda w instalacji nie będzie przekraczała temperatury 60°C. Ważne jest też, aby kable były poprowadzone nad rurami oraz by za zmywarką nie znajdowały się żadne elementy instalacji elektrycznej, jak gniazdka przy puszki podłączeniowe.

Jedno złącze

Zmywarka, jeśli będzie znajdować się obok zlewozmywaka (a najczęściej właśnie w ten sposób planuje się jej lokalizację) nie wymaga osobnego przyłącza. Do instalacji podłącza się ją wtedy poprzez trójnik posiadający zawór odcinający. Z kolei woda ze zmywarki może być odprowadzana do kanalizacji przez wąż odpływowy bezpośrednio do niej przyłączony lub też do syfonu od zlewu. Węże, w które jest fabrycznie zaopatrzona zmywarka należy montować tak, by nie posiadały one złamań i zgnieceń. W przypadku, gdyby okazały się zbyt krótkie nie powinno się ich również przedłużać, lecz najlepiej wymienić na węże, które będą miały wymaganą długość.