Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Instalacja kanalizacyjna – uchwyty i mocowanie

Montaż instalacji kanalizacyjnej powinien być przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi standardami. Prawidłowo wykonana instalacja gwarantuje nam bezproblemową eksploatację przez długi okres czasu, co jest o tyle istotne, że jakakolwiek awaria może spowodować ogromne problemy w naprawie i często pociąga za sobą znaczne koszty. Należy pamiętać o zachowaniu minimalnych spadków, szczelności połączeń, zastosowaniu rur o odpowiedniej szerokości. Ważnym elementem jest także zastosowanie odpowiednich mocowań, którymi będą przytwierdzone rury do ścian.


Podczas montażu instalacji kanalizacyjnej do przymocowywania rur używa się różnorodnych uchwytów oraz obejm. Powinny być one odpowiednio dopasowane, co umożliwi prawidłową eksploatację. Należy przede wszystkim uważać na to, aby nie uszkodziły powierzchni przewodów. W przypadku, gdy zastosowane mocowania nie będą dobrze pasowały może dojść do pęknięć lub korozji przewodów, a to z kolei może skutkować uszkodzeniem rur i awarią całej instalacji.

Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać stosując podkładki z miękkiego tworzywa, na przykład z gumy, które wkłada się na wewnętrzną powierzchnię obejm. Do mocowania obejm stosuje się kołki rozporowe, wkręty lub śruby z podkładką. Rury po zamocowaniu nie powinny mieć „luzu”. Mogłoby to doprowadzić do znacznego osłabienia połączeń i tym samym do wystąpienia nieszczelności.