Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Nietypowy prysznic

Coraz częściej w naszych domach zamiast wygodnej wanny montujemy prysznic. Jest to spowodowane głównie oszczędnością – zarówno czasu (napełnianie wanny wodą zajmuje przynajmniej kilka minut) i pieniędzy (mniejsze zużycie wody). Z reguły wybieramy gotowe rozwiązania w postaci kabin, jednak nawet ten element łazienki możemy dostosować w taki sposób, aby ciekawie komponował się we wnętrzu. Niegdyś popularne białe profile odchodzą w zapomnienie, a ostatnio w modzie jest wykorzystywanie kabin z jak najmniejszą liczbą profili.

W przypadku, gdy budujemy dom już na etapie projektowania powinniśmy wybrać miejsce montażu natrysku. Oczywiście im większa łazienka, tym mamy większe możliwości aranżacji. Modnym i interesującym sposobem jest rezygnacja z tradycyjnej kabiny na rzecz umieszczenia prysznicu we wnęce ściany lub odgrodzenie jej od reszty łazienki ścianką. W takim przypadku możliwe jest wykonanie prysznica bez progów, czyli jego dno będzie na takim samym poziomie, jak podłoga. W takim przypadku podłączenie do kanalizacji i syfon muszą znajdować się w podłodze.

Mniej możliwości mamy, jeżeli chcemy zmienić miejsce usytuowania prysznica w remontowanej łazience. Jeżeli nie mamy możliwości lub nie chcemy zmieniać przebiegu instalacji kanalizacyjnej to kabinę będziemy mogli oddalić od miejsca przyłącza na niewielką odległość – max. 1-1,5 m, aby zachować wymagany spadek rur.

Jednym z ważniejszych elementów kabiny prysznicowej jest bateria. Tutaj również mamy wiele możliwości wyboru, zarówno technicznych jak i estetycznych, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się ostatnio wersje podtynkowe. Zamiast tradycyjnej słuchawki mają one umieszczoną u góry wylewkę, tzw. deszczownicę. Taki rodzaj baterii zajmuje niewiele miejsca, co jest istotne w małych wnętrzach, ale również stosowane w przypadku łazienek o minimalistycznej aranżacji.