Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Projekt instalacji centralnego ogrzewania

 

Jeden z najbardziej kosztownym, ale też niezwykle ważny etap budowy domu, to wykonanie instalacji centralnego ogrzewania. Warto przed przystąpieniem do pracy zrobić projekt, dzięki któremu wykonanie instalacji przebiegnie bezproblemowo, a jej działanie będzie dla nas satysfakcjonujące.
 

W przypadku zakupu gotowego projektu domu otrzymujemy też projekt instalacji c.o., jednak zawsze będzie on wymagał poprawek uwzględniających warunki w nowym budynku. Zakres wprowadzanych zmian może być bardzo zróżnicowany. Może się okazać, że będzie potrzebny całkowicie nowy projekt, np. w sytuacji, gdy zdecydujemy się na zmianę sposoby ogrzewania na inny, niż w zakupionym projekcie.
 

Projekt instalacji c.o. powinien uwzględniać wielkość zapotrzebowania na ciepło w wykonywanym budynku. Wartość temperatury obliczeniowej w Polsce wynosi od -16 do -24°C, w zależności od regionu. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie parametry kotła, grzejników i instalacji. W projekcie uwzględnia się również rozplanowanie całej instalacji w poszczególnych pomieszczeniach, w zależności od ich przeznaczenia. Kolejnym ważnym elementem projektu jest opracowanie sposobu regulacji instalacji, który będzie spełniał nasze oczekiwania.