Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Wanny z hydromasażem

Coraz większą popularnością w aranżacji łazienek cieszą się wanny z hydromasażem. Nie da się ukryć, że wpływa na to znacznie większy komfort użytkowania, chociaż należy się liczyć z tym, że za takie udogodnienie przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej, niż w przypadku zwykłej wanny. Dokonując wyboru konkretnego modelu należy brać pod uwagę nie tylko jej rozmiar, rodzaj hydromasażu czy ilość dysz masujących, ale również to, czy posiadamy odpowiednie przyłącza, które umożliwią bezproblemowe zamontowanie wanny.
 

Wybór wanny powinien być przede wszystkim uzależniony od powierzchni nasze łazienki. W przypadku niewielkich pomieszczeń może się okazać, że po wstawieniu wanny zostanie mało miejsca na inne sprzęty i meble, a samo korzystanie z łazienki będzie mało komfortowe. W takich sytuacjach wyjściem może być prysznic z hydromasażem, połączony razem ze zwykłą wanną akrylową. Do wanny z hydromasażem musi być doprowadzone odpowiednie zasilanie i kanalizacja, czasami więc konieczne może stać się dokonanie przeróbki w istniejącej instalacji sanitarnej.
 

Istotną rzeczą przy wyborze wanny jest sposób sterowania. W tańszych modelach jest ono wykonywane ręcznie, co powoduje ryzyko zaczęcia pracy pompy zanim woda w wannie osiągnie wymaganą ilość. Droższe, ale bardziej komfortowe rozwiązanie to sterowanie elektroniczne, które dodatkowo może być rozszerzone o programator, dzięki któremu można ustawić różne funkcje, jak parametry masażu, podgrzewanie wody w odpowiednim momencie, czy włączanie i wyłączanie dysz podczas kąpieli.

 

 Kolejnym ważnym elementem wanien wyposażonych w hydromasaż są odpowiednie zabezpieczenia. Podstawą są czujniki poziomu wody, w które standardowo jest wyposażona większość modeli. Istotne jest również, aby elementy wanny, które znajdują się pod napięciem, charakteryzowały się wysoką klasą izolacyjności.