Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Wybór panelu prysznicowego

Panel prysznicowy to jeden z elementów wyposażenia łazienki, który ma służyć nam przez lata. Dlatego ważny jest odpowiedni jego wybór, uwzględniający jakość wykonania i materiałów, z których jest wykonany, sposób montażu, obecność odpowiednich udogodnień i brak zbędnych dodatków. W wyborze nie powinniśmy się kierować wyłącznie niską ceną, gdyż idzie ona często w parze ze słabym wykonaniem, a co za tym idzie trwałością panelu.
 

Zanim zakupimy panel powinniśmy się zastanowić, w jakim miejscu zostanie on zamontowany. Zależy ono m.in. od istniejących podłączeń instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jeżeli będziemy chcieli zamontować panel w innym miejscu będzie konieczna rozbudowa instalacji. Do wyboru mamy również kilka rodzajów paneli w zależności od miejsca montażu – ścienne, narożne oraz wolnostojące. Należy wziąć pod uwagę, że dysze do prawidłowego działania potrzebują ciśnienia wody w instalacji o wysokości min. 3 barów i przepływu wody w rurach min. 20l/min.
 

Najważniejszym elementem panelu prysznicowego są dysze. Odpowiednie działanie wody jest zapewnione, kiedy ich liczba nie przekracza sześciu. Wysoki komfort użytkowania zapewniają dysze i głowice ruchome. Dzięki temu strumień wody może być skierowany na wybrane przez nas części ciała. Droższe dysze pozwalają na ręczne ustawienie mocy strumienia.
 

Komfort użytkowania panelu prysznicowego zależy również od rodzaju urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie temperaturą wody. Do wyboru jest sterowanie ręczne (tańsze) oraz elektroniczne (droższe, ale bardziej wygodne). W panelach ze sterowaniem ręcznym za pomocą pokręteł możemy ustawić temperaturę, natężenie i kierunek strumienia wody.  W sterowaniu elektronicznym możemy zaprogramować i zapisać odpowiednią konfigurację tych parametrów, dzięki czemu korzystanie z panelu jest wygodniejsze i mniej czasu spędzamy na dokonywaniu ustawień.
 

Raz kupiony panel prysznicowy powinien nam służyć przez co najmniej kilka lat, więc należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby materiały których użyto do jego wyprodukowania były odporne na korozję i łatwe w czyszczeniu. W tym drugim przypadku praktyczne będą panele z elastycznymi wypustkami, dzięki którym utrzymanie ich w czystości będzie jeszcze łatwiejsze.
 

Wśród paneli prysznicowych dostępnych na rynku znajdziemy takie, które mają dodatkowe wyposażenie. Należy jednak przemyśleć, które z nich będą nam najbardziej przydatne, a które są zdecydowanie zbędne. Warto rozważyć zakup panelu posiadającego siedzisko, półki oraz możliwość sterowania jego wysokością. To ostatnie pozwoli na dostosowanie wysokości panelu do wzrostu użytkującej go osoby.