Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Jak ochronić się przed zalaniem

 

Prawie każdy z nas miał do czynienia z zalaniem. Raz powodem jest cieknąca pralka albo zmywarka innym razem pęknięta rura, albo nieszczelność instalacji. W takim wypadku najważniejsza jest szybka reakcja. Im prędzej odetniemy wodę, tym mniejsze będą straty spowodowane wyciekiem wody, a tym samym koszty remontu.

Dzisiejsze domy i mieszkania stają się coraz bardziej „inteligentne”. Znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu stosowane są alarmy antywłamaniowe, automatyczne rolety, blokady drzwi i całe mnóstwo innych elektronicznych dodatków. Również kwestia zalania mieszkania wodą została wzięta przez inżynierów pod lupę. A oto przykładowe zabezpieczenia przed powodzią w domu.

Zawór odcinający dopływ wody

 Producenci pralek i zmywarek, by uchronić użytkowników przed przykrymi niespodziankami związanymi z wyciekiem wody, w najnowszych modelach montują specjalne elektrozawory odcinające dopływ wody. Na dolnej części obudowy zainstalowane są specjalne czujniki, które dają sygnał do odcięcia wody, kiedy zidentyfikują jej obecność. Skutecznie zapobiega to zalaniu mieszkania np. w przypadku pęknięcia węża czy powstania nieszczelności wewnątrz maszyny. Niestety nie wszystkie urządzenia są wyposażone w takie zabezpieczenie.

 

Czujnik poziomu wody

Ochrona mieszkania czy domu przed zalaniem staje się coraz prostsza między innymi dzięki czujnikom poziomu wody.  Można je zamontować we wszystkich pomieszczeniach, gdzie istnieje ryzyko zalania. Czujniki takie znajdują się tuż nad podłogą i reagują już na 1 mm kałużę wody zamknięciem zaworu na głównej rurze doprowadzającej wodę.

 

Czujniki z systemem alarmowym

Kiedy nie istnieje możliwość odcięcia dopływu wody np. wyciek z instalacji co, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się czujniki współpracujące z systemem alarmowym. O wystąpieniu wycieku informuje wtedy sygnał dźwiękowy lub optyczny. Alarm może być również podłączony do monitoringu, a wtedy dodatkowo poinformowany zostaje patrol. Niemal natychmiast pojawia się na miejscu pogotowie hydrauliczne. W wyniku takiego działania można znacznie zmniejszyć wielkość zniszczeń spowodowanych domową powodzią, zwłaszcza kiedy właścicieli nie ma w domu.