Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Nowa wanna w 2 godziny

Stara wanna już z pewnością odsłużyła swoje, problem tylko w tym, że jej wymiana wymaga kosztownego remontu łazienki. Jak nic będzie trzeba skuwać całą obudowę wanny, przy okazji pewnie okaże się, że również płytki podłogowe i ścienne należy wymienić… i w ten sposób właściwie zamiast wymiany wanny wymieniona zostanie cała łazienka.
Jeśli do tej pory z tego powodu nie zdecydowałeś się na wymianę starej wanny, to może teraz zmienisz zdanie. Na początek warto zaznaczyć, że na polskim rynku pojawiła się nowa metoda wymiany wanny jaką jest „wanna w wannie”. Dzięki niej można dokonywać wymiany zarówno wanien zabudowanych jak i wolnostojących.

Na czym polega „wanna w wannie”?


Wymiana wanny tą metodą to nic innego jak umieszczenie nowego akrylowego odlewu w starej wannie. Obie wanny są sklejane specjalną dwuskładnikową pianą. Akrylowa wanna- wkład jest idealnie dopasowana do wielkości o kształtu starej wanny, w taki sposób, że w pełni ją zakrywa. Stara wanna zostaje w pełni wyłączona ze swojej dawnej funkcji i staje się jedynie stelażem dla nowej. Montaż  obejmuje również wymianę całego systemu  odpływowego, podłączenie do nowej wanny a także silikonowe wykończenie połączeń między wanną a płytkami. W efekcie masz nową wannę w mocnym stelażu, który dodatkowo jest doskonałym izolatorem.

Czy w ten sposób można odnowić każdą wannę?


Przedstawiciel firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., która wprowadziła na polski rynek usługę tego typu renowacji wanny, mówi, że na obecną chwilę firma sprowadza wkłady, które można zamontować w 95% standardowych wanien emaliowanych, jakie były montowane w Polsce.

Czy to się opłaca?


Z wyliczeń ekonomicznych z pewnością. Standardowa wymiana wanny wiąże się z zakupem nowej, demontażem starej i montażem nowej, a przy okazji wymianie co najmniej części płytek ściennych i podłogowych. To wszystko nie tylko kosztuje – w sensie finansowym, ale także pochłania sporo czasu. Założenie wanny akrylowej to koszt ok. 700-800 złotych, czyli około ½ ceny tradycyjnej wymiany. Do tego odnowa wanny wraz ze sprzątnięciem zajmuje około 2 godzin, co jest bez wątpienia czasem znacznie krótszym od standardowego. Jak więc widać to znacznie tańsza opcja remontu.