Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Piece kaflowe

Do niedawna przekleństwo starych kamienic, a dziś jeden z najmodniejszych sposobów ogrzewania domów – piec kaflowy. Jak to się stało, że wrócił do łask, a jakby tego było mało stał się wyrafinowanym elementem nowocześnie urządzonego wnętrza?

Zalety pieca kaflowego


Zarówno ten ze starego budownictwa jak i ten z najnowocześniejszych mieszkań działa tak samo. Każdy piec składa się z paleniska, masy kumulacyjnej i obudowy. Dobrze zbudowane palenisko pozwala na całkowite spalenie opału. Masa kumulacyjna oddaje ciepło nawet wiele godzin po wygaśnięciu ognia. Natomiast obudowa sprawia, ze piec staje się prawdziwą perełką i nadaje pomieszczeniom niesamowitego wdzięku.

Piec kaflowy dawniej i dziś


Mimo, że piece zarówno dawne jak i obecne działają na tej samej zasadzie i zbudowane są w niemal identyczny sposób jednakże wiele je różni. Dawniej, aby w domu było ciepło piec musiał być w każdym pokoju. Obecnie jeden piec, dzięki odpowiedniemu systemowi przewodnictwa może ogrzać nawet cały dom. Coraz częściej piece kaflowe podłączane są do zbiornika centralnego ogrzewania. Woda ogrzana przez piec rozprowadzana jest do grzejników zainstalowanych w domu, dzięki czemu ciepło rozprowadzane jest do wszystkich pomieszczeń. W ten sposób łączy się piękny wygląd z ekonomicznym wykorzystaniem opału.

Obudowa


Obudowa pieca kaflowego zarówno kiedyś jak i dziś najczęściej wykonywana jest ze specjalnych kafli odpornych na bardzo wysoką temperaturę i dobrze przewodzących ciepło.
Dziś wprawdzie wiele zawodów już nie istnieje, ale zachowali się wytwórcy kafli wraz z tradycyjną metodą ich wytwarzania. Dzięki temu projektowane są coraz to nowe wzory, zarówno nowoczesne jak i stylizowane. Projektanci wnętrz bardzo chętnie korzystają z możliwości jakie dają piece kaflowe, gdyż stanowią równie ciekawy element dekoracyjny jak kominek, ale za razem są znacznie bardziej funkcjonalne. Dzięki temu, że piece kaflowe coraz rzadziej spotyka się w domach stają się one swego rodzaju rarytasem tylko dla bardzo wąskiego grona odbiorców.