Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Co zrobić, gdy zepsuje się spłuczka

Jedną z najbardziej uciążliwych drobnych domowych awarii jest popsuta spłuczka. Choć dla hydraulika jej naprawa zazwyczaj nie stanowi żadnego problemu, można spróbować zaoszczędzić czas i pieniądze i samodzielnie wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji. Najczęstszą przyczyną wadliwego działania spłuczki jest zużyta uszczelka. Zapewne nie wiedziałeś, że uszczelki znajdujące się przy zaworze regulującym ilość wody w należy co jakiś czas wymieniać? Wilgoć sprawia, że uszczelki szybciej zużywają się i przestają spełniać swoją rolę.

Dochodzi do sytuacji, gdy woda spływa stale, albo wręcz przeciwnie, przycisk który uruchamia spłuczkę przestaje działać. Taką usterkę możesz jak najbardziej usunąć samodzielnie, nie czekając na przyjazd hydraulika. Na początek pamiętaj, by odciąć dopływ wody. Zrobisz to zakręcając zawór, który znajduje się w pobliżu toalety. Następnie przystąp do lokalizowania miejsca awarii. W tym celu wystarczy podważyć zaślepkę na przycisku, a następnie odkręcić śrubę, która przytrzymuje przycisk. Teraz bez problemu powinno udać się wyjąć całość wraz z podkładką.

W dalszej kolejności należy wyciągnąć uchwyt, poluzować pierścień i odkręcić oraz zdemontować zawór. Brzmi to skomplikowanie, jednak jeśli posiadasz choćby minimum zdolności technicznych, z pewnością sobie poradzisz. Kiedy już zdemontujesz zawór, wystarczy, że wymienisz zużytą uszczelkę na nową i ponownie złożysz wszystkie elementy nie pomijając żadnego z nich i zachowując właściwą kolejność. Dobrze dokręć wszystkie elementy i sprawdź, czy pomogło to w usunięciu awarii. Czasem zdarza się jeszcze, że w mieszkaniu jest spłuczka starego typu, tak zwany górnopłuk. Jeśli tak, będziesz miał równie łatwe zadanie. Wystarczy unieść pokrywę i podnieść tzw. dzwon, który odczepić należy od przytrzymującej go dźwigni. Umyj wnętrze spłuczki, wymień uszczelkę i ponownie zamontuj dzwon. Na spłuczkę załóż zdjętą na początku pokrywę. Prawda, ze nie jest to zbyt skomplikowane? Jeśli jednak czujesz, że możesz mieć problemy, chętnie wyręczymy cię i naprawimy spłuczkę.