Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Cieknący kran - wymiana uszczelki

Opisaliśmy już jak możesz poradzić sobie z awarią kranu, jeśli przyczyną usterki jest niesprawna głowica, jednakże przyczyn przecieków może być kilka. Jedną z nich jest z pozoru banalny, ale uciążliwy problem - zużyta uszczelka. Tak jak w przypadku wymiany głowicy, czy wymiany uszczelki w spłuczce, tutaj również możesz poradzić sobie sam. Uwierz, że to naprawdę niezwykle prosta czynność, nie wymagająca szczególnych umiejętności. Wystarczą podstawowe narzędzia i umiejętność posługiwania się nimi.

Profesjonalny hydraulik z pewnością zrobi to szybciej, ale jeśli spróbujesz sam, możesz zaoszczędzić czas, pieniądze i podbudować swoje samopoczucie. Podobnie jak w przypadku napraw innych usterek powiązanych z instalacją wodną, odcinamy dopływ wody, zakręcając zawór. Jeśli o tym zapomnisz, może czekać cię przykra niespodzianka, kiedy już przystąpisz do rozkręcania baterii. Postaraj się zatem pamiętać o zakręceniu zaworu, odkręć kran i odczekaj chwilę aż spłynie wszystka woda znajdująca się w rurach. Na wszelki wypadek przygotuj też miskę i ścierki, może się zdarzyć, że niewielka ilość wody pozostanie i wyleje się, gdy rozkręcisz kran. Postępuj podobnie jak w przypadku wymiany całej głowicy, czyli podważ zaślepkę, odkryj śrubę, która blokuje pokrętła i odkręć ją.

Być może śruba będzie zapieczona, z tym problemem poradzisz sobie używając klucza nastawnego. Kiedy już wykręcisz śrubę i dostaniesz się do pokręteł i uszczelki, oceń w jakim jest stanie. Jeśli to konieczne, wymień uszczelkę i dokładnie dokręć głowicę, a następnie zamontuj z powrotem pozostałe elementy baterii. Kolejność w jakiej mocujesz uszczelkę, głowicę, śrubę i zaślepkę będzie oczywiście odwrotna niż kiedy je usuwałeś. Wszystkie elementy zamocuj starannie, aby przeciek nie pojawił się ponownie.