Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Jak usunąć zator w rurach

Zatkane rury są jedną z najczęstszych awarii, do których wzywany jest hydraulik. Z naszego doświadczenia wynika, że zator najczęściej przytrafia się w rurach odprowadzających brudną wodę z kuchni. Resztki produktów spożywczych, tłuszcz osadzają się często w syfonie pod zlewem, albo w dalszym odcinku rur. Zanim wezwany zostanie hydraulik można spróbować rozwiązać ten problem samodzielnie. Mamy dla ciebie istotną wskazówkę - nim przystąpisz do udrażniania odpływu przygotuj sobie rękawice ochronne i pamiętaj, by chronić oczy i drogi oddechowe, niektóre z przedstawionych przez nas sposobów mogą działać drażniąco na skórę i drogi oddechowe. Na początek proponujemy sposób oparty na naturalnych środkach, bez użycia chemii.

Wystarczy mieć w domu ocet i sodę. Jeśli zator nie jest zbyt duży, z pewnością takie doraźne środki pomogą. By przygotować miksturę, która poradzi sobie ze złogami tłuszczu i drobnych resztek spożywczych, zrób roztwór ze szklanki octu i 1/3 szklanki sody oczyszczonej. Kiedy wymieszane substancje wejdą w reakcję chemiczną, wlej je do zlewu. Następnie należy odczekać około 5 minut i wlać gorącą wodę. Jeśli nie masz w domu sody, spróbuj wlać gorący ocet. Jeśli metody naturalne zawiodą, można użyć dostępnych na rynku substancji chemicznych, mających za zadanie udrażnianie rur.

Kolejnym sposobem na samodzielne udrożnienie zatoru jest użycie przepychaczki. Jeśli udrażniasz odpływ w umywalce, zatkaj otwór przepływowy. Jeśli masz zlew dwukomorowy, zatkaj otwór w jednej z komór, a  wody nalej tyle, aby zakryć odpływ. Kiedy przyłożysz do odpływu przepychacz i wykonasz kilka energicznych naciśnięć, w rurach powstanie podwyższone ciśnienie, które przesunie treści blokujące odpływ wody. Na koniec mamy jeszcze jedną radę, by uniknąć powstawania zatorów, co jakiś czas rozkręcaj syfon pod zlewem i czyść go.