Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Korozja - problem, którego nie należy lekceważyć

 Jedną z najczęściej występujących, a wciąż bagatelizowanych i rzadko kiedy branych pod uwagę przyczyn awarii domowej instalacji wodnej jest korozja. Tego zjawiska nigdy nie należy lekceważyć, ponieważ może mieć niespodziewanie szybki przebieg. Szczególnie narażone na występowanie korozji są duże instalacje, nie konserwowane należycie i wykonane przez firmę bez odpowiedniego doświadczenia i umiejętności. Jeśli kupujesz duży dom z rozległą siecią rur doprowadzających wodę użytkową i nie wiesz w jakim stanie jest instalacja, warto sprawdzić jej stan.

Żywotność instalacji zależy od kilku czynników. Najczęściej uwzględniany to umiejętności instalatorów, jednak stan rur i całej instalacji zależny jest nie tylko od fachowego jej wykonania i użytych materiałów, ale także od składu wody. Skład wody może przyspieszać proces gromadzenia się kamienia. Instalacja cieplej wody podlega także procesowi korozji elektrochemicznej. Należy pamiętać, że woda to elektrolit i jako taka różnie zachowuje się w instalacji zimnej wody i ciepłej, stąd konieczny jest właściwy dobór materiałów, z których wykonana zostanie instalacja.

Szczególnie istotne jest to w przypadku wody pitnej, gdyż użycie materiałów o wysokim stopniu korozyjności w krótkim czasie znacznie pogarsza jakoś wody, co może mieć wpływ na jej przydatność do spożycia i zdrowie użytkowników nieruchomości. Samodzielnie, bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy trudno jest podołać takiemu zadaniu, warto więc wybrać profesjonalną ekipę hydraulików i instalatorów, która prawidłowo przygotuje projekt instalacji i zrealizuje go wykorzystując najlepsze materiały. Profesjonaliści wiedzą w jakim przypadku najlepsze są elementy armatury z tworzywa, kiedy użyć materiałów metalowych i jak połączyć je w sprawnie funkcjonującą, odporną na korozję całość.