Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Podzielnik spłuczki

Niegdyś uważano, iż to zmywanie naczyń pod bieżącą wodą generuje najwyższe zużycie wody, tymczasem nikt pod uwagę nie brał spłuczki. Obecnie na „zmywanie” znalazła się doskonała alternatywa dzięki zmywarkom, które pobierają po kilka do kilkunastu litrów wody będąc oszczędnym sposobem zapewnienia sobie dostępu do czystych naczyń. Również spłuczki udoskonalono tak, by były funkcjonalne i ekonomiczne zarazem. Jednym z rozwiązań jest podzielnik spłuczki, dzięki któremu w zależności od potrzeby możemy zużyć mniej lub więcej wody za jednym razem.

Prócz ilości spłukiwanej wody istotne znaczenie ma siła z jaką woda jest spuszczana ze zbiornika, to głównie od tego elementu zależy skuteczność spłukania. Coraz częściej spotkać można spłuczki z podzielnikami nawet trójstopniowymi. Estetyczne przyciski, designerskie i dekoracyjne elementy spłuczki to dodatkowe atuty tego rozwiązania. Już na etapie planowania instalacji instalator poznań zapewne doradzi zakup spłuczki z  podzielnikiem. Estetyczne zabudowy i praktyczne zbiorniki o efektywnym spłukiwaniu za pomocą niewielkiej ilości wody pozwalają dopasować system spłukiwania do osobistych potrzeb i warunków technicznych. Kwestią nawyku jest tylko racjonalne korzystanie z takich udogodnień jak stopniowanie zużycia wody.

Zazwyczaj nie jest możliwe zainstalowanie wtórne podzielnika, prócz trudności technicznych jest to bez wątpienia nieekonomiczne, na co zwróci nam uwagę zapewne hydraulik poznań wezwany do modyfikacji spłuczki. Nowe spłuczki, kompakty wraz z podzielnikiem nie należą do najdroższych i zaczynają być standardem na polskim rynku. Czy to do zabudowy w ścianie, czy też tradycyjnie wraz z muszlą klozetową mechanizm spustowy podlega regulacji i tak można samodzielnie dopasować ilości spuszczanej wody.