Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Zabezpieczenie instalacji wodnej przed mrozem

Zimy w Polsce bywają różne, jednak zawsze lepiej zabezpieczyć się zawczasu niżeli za późno. Mróz potrafi wyrządzić wiele szkody oddziałując na rury i rurki, zwłaszcza gdy chodzi o instalacje zewnętrzne. Ogrodowe wyjścia, zraszacze i inne rurki tuż przy gruncie winny być odpowiednio opatulone, by mróz nie miał możliwości silnego oddziaływania na metal. Dopóki woda krąży w obiegu nie powinno dojść do jej zamarznięcia, jednak wystarczy przestój w mroźną noc by z rana okazało się, że rurki są zamarznięte, a woda pod ciśnieniem może rozerwać instalację.

Często zaniedbywane są pod kątem zabezpieczeń przed zima instalacje w piwnicach i suterenach, a zwykle to stamtąd doprowadzana jest woda do mieszkań i znajdują się piony wodne, kanalizacyjne. Co więcej nie można zapominać o kanalizacji, nie tylko rurki doprowadzające wymagają ociepliny i uszczelnienia, ale i kanalizacyjne. Do ocieplenia rurek stosuje się najczęściej piankę i styropian, jednak wystarczy nawet papier, materiał tekstylny, nie musi być to w pełni profesjonalny tunel gąbki, czy pianki termoizolacyjnej.

Użytkownicy sądzą iż narażone na popękanie i zamarznięcie są wyłącznie rurki na zewnątrz budynku, instalacje ogrodowe itp. tymczasem nie rzadko w pomieszczeniach gospodarczych i piwnicznych temperatury są na tyle niskie, że może dojść do zamarznięcia wody w instalacji. Wówczas konieczna będzie interwencja hydraulika. Instalator poznań niewiele zdziała bez ogrzania newralgicznych punktów instalacji, na szczęście odpowiednia aparatura pozwoli ocenić który fragment blokuje i uległ całkowitemu zamarznięciu. Nie warto samemu usuwać takiej awarii ani czekać na odwilż bowiem może być gorzej, kiedy zmarznięta rurka pęknie, wówczas nawet hydraulik poznań może mieć problem z usunięciem usterki.