Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Rurki PCV czy tradycyjne metalowe

Z dnia na dzień upraszczamy sobie życie, jedną z „rewelacji” krążącą po sieci są rurki PCV jako podstawa instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Oczywiście stosuje się w wielu sytuacjach rurki plastikowe, jednak nie mogą one stanowić głównego materiału budulcowego instalacji. Ich wytrzymałość jest ograniczona, mimo iż zalet im nie brakuje, nie ulegają korozji i są elastyczne. Giętkość PCV to podstawowa zaleta, bowiem można je giąć i dopasowywać do potrzeb przestrzeni bez cięcia, kolanek i złączek, które w przypadku żeliwnych rur wymagają uszczelnienia i narażone są na usterki.

Plusem jest też większa odporność na zamarzanie. Jak każdy materiał również PCV ma swe minusy, odkształca się pod wpływem gorąca co może być niebezpieczne w przypadku dostarczania ciepłej wody wprost z bojlera. Dużym atutem rurek PCV jakie poleca nie jeden hydraulik poznań jest cena. Są one wyjątkowo tanie i mogą być o kilka razy tańsze od tradycyjnych. Na całości instalacji domowej można wiele zaoszczędzić. Coraz częściej można spotkać kompletne instalacje wodne wykonane tylko z PCV, chociaż do niedawna PCV wykorzystywane były do wykonania przyłączy, syfonów oraz pionów kanalizacyjnych, czy rynien. Obecnie na rynku kupić można nie tylko rury i rurki ale i zawory, złączki i szereg akcesoriów, reduktorów, łączników a także specjalnych uszczelek do instalacji z plastiku. Innowacyjnym rozwiązaniem są rurki typu harmonijka, które zapewniają pełną elastyczność gięcia bez podgrzewania, z jakich chętnie korzysta instalator poznań w codziennej pracy. Tym sposobem instalacje PCV szerzą się w gigantycznym tempie. Ich wytrzymałość będziemy mogli ocenić już za kilkanaście lat i porównać z instalacją metalowych rur.