Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Jak wymienić kaloryfer?

Bez względu na to czy jest to ogrzewanie gazowe, olejowe, opalane węglem czy elektryczne wymaga ono montażu nośników energii cieplnej, które mają na celu ogrzać przestrzeń w jakiej się znajdują. Nowoczesne ogrzewanie w ścianie, czy pod powierzchnią podłogi to wciąż niestandardowy sposób zapewnienia ciepła w domu, firmie, lokalu.

Typowe dla domostw, zwłaszcza w blokach są kaloryfery, zwane potocznie grzejnikami. Na rynku dostępne są przeróżnej wielkości jednostki wpasowujące się w przestrzeń, tak pod kątem swej funkcjonalności jak i estetyki. O ile odpowietrzenie grzejnika najczęściej nie sprawia użytkownikom problemu, to już niedziałający podzielnik ciepła, regulator ciepła wymaga interwencji kompetentnych osób. Co jednak zrobić, kiedy potrzebna jest wymiana kaloryfera? Rzadko zastanawiamy się kto zajmuje się konserwacją, naprawą ogrzewania, być może dlatego iż instalacja centralnego ogrzewania nie ulega zbyt często awariom. Otóż właściwym fachowcem, o stosownych kompetencjach do demontażu i montażu nowego kaloryfera jest instalator, hydraulik poznań.

Nie poleca się samodzielnych napraw, bowiem wszelkie prace na pojedynczym kaloryferze wiążą się ze wstrzymaniem obiegu wody w całej instalacji lub przynajmniej na jednym odcinku instalacji. Wynajmując hydraulika nie należy obawiać się wysokich kosztów w przeciwieństwie do samodzielnej prowizorycznej i często nieprofesjonalnej naprawy usterki, która może pociągnąć za sobą w czasie spore koszty usunięcia awarii do której doprowadzi.