Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Dlaczego warto wymieniać instalacje wod-kan podczas remontu łazienki?

Co kilka lat wiele osób dokonuje generalnego remontu łazienki.                               Czasem wymaga tego jej nie najlepszy stan, zawilgocenie, pęknięte płytki na ścianach czy podłodze, innym razem decydujemy się na remont, aby odświeżyć wygląd i na nowo zaaranżować to pomieszczenie, nierzadko wprowadzając nowe udogodnienia, jak np. wanna z hydromasażem.

W obu tych przypadkach często zapominamy lub też, z racji dodatkowych kosztów, nie decydujemy się na jednoczesne przeprowadzenie wymiany instalacji wodno ? kanalizacyjnej. W przypadku, kiedy remont obejmuje również wymianę płytek, wskazane jest i zalecane jednoczesne wymienienie tej instalacji. Najczęściej przy okazji generalnego przeprowadza się taką wymianę (a przede wszystkim ułożenie rur). Oszczędność wynikająca z rezygnacji z wymiany instalacji jest tylko pozorna. Konieczność wymiany instalacji wodno ? kanalizacyjnej związana jest ze starzeniem się rur, występowaniem korozji, przez co w dalszej perspektywie możliwe jest pęknięcie rury. Jeżeli taka awaria nastąpi po położeniu nowych płytek będzie dla nas znacznie kosztowniejsza.


Będziemy musieli płytki skuć, naprawić awarię i na nowo kupić i położyć płytki. Równie możliwe jest zapchanie i zmniejszenie drożności całej instalacji. Dlatego podczas przeprowadzania remontu, kiedy mamy już odsłoniętą całą instalację powinniśmy również zająć się jej wymianą. Najlepiej w tym celu zatrudnić fachowca ? hydraulika z doświadczeniem, gdyż nie jest to łatwe zadanie dla osób, które nie mają wcale, lub mają znikome pojęcie o instalatorstwie.


Aby zminimalizować koszty to warto poszukać fachowca, który zajmie się zarówno hydrauliką, jak i położeniem płytek ? takie rozwiązanie wyjdzie taniej, niż zatrudnianie dwóch różnych ekip. Wymiana instalacji wodno ? kanalizacyjnej podczas generalnego remontu ma jeszcze jeden ogromny plus ? pozwala na zmianę usytuowania urządzeń sanitarnych w łazience i lepsze wykorzystanie przestrzeni.