Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Instalacje podtynkoweInstalacje podtynkowe


Zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i podczas przeprowadzania generalnego remontu, często decydujemy się na założenie w naszej łazience instalacji podtynkowej. Dzięki niej możemy tak zaaranżować pomieszczenie, aby ukryć wszystkie mało estetyczne elementy instalacji hydraulicznej. Jest ona idealna nie tylko do ukrycia rur czy spłuczek, ale również do baterii przy wannie i od prysznica.

Korzyści


Z posiadania takiej instalacji wynika wiele korzyści. Przede wszystkim jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pozwala na dowolną aranżację wnętrza łazienki, a co za tym idzie poszczególne elementy mogą być swobodnie umieszczone w różnych miejscach. Dzięki ?schowaniu? większości elementów w ścianach, jak również w suficie, oszczędzamy sporo miejsca, więc takie rozwiązanie jest bardzo dobre dla pomieszczeń o małej powierzchni. Choćby przykład baterii ? całość mieści się w ścianie, natomiast na zewnątrz znajduje się jedynie rozeta maskująca oraz dźwignia od regulatora zimnej i ciepłej wody.


Moda

Instalacje podtynkowe są obecnie najmodniejszym rozwiązaniem dla łazienek, a jednocześnie niezwykle praktycznym. Poszczególne elementy mają nowoczesny design i doskonale prezentują się w każdej łazience, a szczególnie tam, gdzie chcemy zachować prostotę formy i funkcji.


Wady

Same instalacje jako takie nie posiadają negatywnych cech. Jednak ich pewnym mankamentem jest to, że jest to mimo wszystko rozwiązanie droższe od standardowego i bardziej pracochłonne. Zastosowanie jej w łazience wymaga zakupu wysokiej jakości elementów, o dużej trwałości i niezawodności. Muszą być idealnie do siebie dopasowane i szczelne, dlatego warto podczas zakupów wybierać elementy od jednego producenta. Umieszczenie baterii czy innych części w ścianie pod glazurą czy płytą gipsową powinno dać gwarancję niezawodnego działania przez wiele lat, gdyż każda naprawa będzie dość kosztowna.

 


Mimo większych kosztów, instalacje podtynkowe cieszą się coraz większą popularnością, więc podczas budowy czy remontu warto zastanowić się, czy nie skorzystać z możliwości bardziej funkcjonalnego urządzenia łazienki i wybrać instalację podtynkową.