Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Instalacja wodna
Instalacja wodna w naszym mieszkaniu to jeden z jego podstawowych elementów, dlatego zawsze powinna być w jak najlepszym stanie. Przede wszystkim powinniśmy chronić ją przed zanieczyszczeniem. Po wykonaniu instalacji w budynku, ale jeszcze zanim zostanie ona oddana do użytku powinna zostać przepłukana celem usunięcia z rur wszelkich drobin (metali lub tworzyw sztucznych), które mogły się tam dostać w trakcie montażu.

Sposobem na to, aby do instalacji domowej nie przedostawały się zanieczyszczenia z wodociągów jest zastosowanie na jej początku filtrów mechanicznych, które powinny skutecznie zatrzymać rdzę czy piasek. Montażem takich filtrów, jak również tych znajdujących się przy bateriach zajmie się fachowo hydraulik poznań. Zagrożeniem dla czystości wody są również bakterie rozwijające się w rurach, czemu sprzyja szczególnie zastój wody. W celu dezynfekcji powinniśmy co jakieś czas podnosić temperaturę wody w całej instalacji do 70°C. Szczególnie w starym budownictwie taki sposób może jednak nie być zbyt skuteczny.

W takiej sytuacji potrzebny nam jest instalator poznan, który dokona wymiany całej instalacji wodnej w naszym domu. Nie jest to tanie, jednak często nie ma innej możliwości. Zbyt duże nagromadzenie osadów i bakterii w rurach, a co za tym idzie zanieczyszczenie wody, która przeznaczona jest również do picia, może być szkodliwe dla naszego organizmu. Raz wymieniona instalacja będzie nam jednak służyć przez następne kilka lub kilkanaście lat. Jeżeli przebieg nowych rur nie będzie kolidować z przebiegiem starej instalacji to nie będzie konieczne usuwanie jej, a to przyczyni się do zmniejszenia kosztów z naszej strony. Warto więc przedyskutować tę sprawę z fachowcem i to właśnie instalator poznań powinien podjąć ostateczną decyzję o wymianie instalacji biorąc pod uwagę obecny stan systemu wodnego w naszych domu.