Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Kilka słów o wyborze baterii

kr

Podczas urządzania mieszkania nie tylko salon czy kuchnia powinny skupiać naszą uwagę. Ważne jest również odpowiednie urządzenie łazienki, tak aby połączyć w niej funkcjonalność z walorami estetycznymi. Należy dokładnie rozplanować układ wszystkich urządzeń sanitarnych, dokonać wyboru pomiędzy np. wanną a prysznicem, jak również dobrać odpowiednią baterię do umywalki. Ten ostatni problem na pozór jest błahy, jednak nic bardziej mylnego. Od tego wyboru zależy nie tylko ogólna estetyka, lecz również możliwość oszczędzania w przyszłości wody i energii. Należy pamiętać, że bateria to najczęściej używane w łazience urządzenie, dlatego nie warto kupować najtańszego produktu. To jedynie pozorna oszczędność, gdyż po roku czy dwóch bateria może nadawać się do wymiany.

Czym jednak się kierować przy wyborze baterii? Przede wszystkim należy brać pod uwagę modele z solidnym metalowym korpusem, aby mogła ona służyć nam przez wiele lat. Błyszczące, chromowane wykończenie rzucające na całą łazienkę smugi światła z pewnością nada całemu pomieszczeniu elegancki, szykowny wygląd. Plusem chromu jest również to, że jest łatwy w czyszczeniu. Producenci oferują wiele różnorodnych modeli, dzięki czemu możliwe jest jak najlepsze dopasowanie wzornictwa baterii do całego wnętrza, bez względu na to czy aranżujemy łazienkę w stylu nowoczesnym, awangardowym, czy też klasycznym, tradycyjnym.

Istotną sprawą jest również decyzja, czy bateria będzie posiadała jeden uchwyt, czy też dwa pokrętła. Jest to sprawa gustu i naszych przyzwyczajeń, lecz decydując się na drugie rozwiązanie musimy pamiętać o tym, że bateria o dwóch pokrętłach będzie powodowała większe zużycie wody niż z jednym. Jest to związane z tym, że każdorazowe odkręcanie kurków wymaga od nas ponownego ustawienia optymalnej temperatury wody. Również zakręcanie kurków będzie wymagać więcej czasu niż przy jednym uchwycie. Baterie jednouchwytowe są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, a ponadto pozwalają na większą oszczędność wody. Łatwiej się z nich korzysta także wtedy, gdy mamy do niej zamontowaną słuchawkę prysznicową.

Wybór niezależny od nas to miejsce montażu baterii. W starym budownictwie dominuje mocowanie na ścianie, z kolei w nowych instalacjach spotyka się zarówno baterie ścienne, z reguły nad wannami i w kabinach prysznicowych, jak i sztorcowe ? montowane bezpośrednio do umywalek  oraz bidetów. Baterie ścienne mniej się brudzą od sztorcowych, jednak te drugie pozwalają na umiejscowienie bezpośrednio nad umywalką lustra.

Producenci akcesoriów do łazienki oferują nam naprawdę ogromny wybór modeli baterii. Przy wyborze należy kierować się zarówno aktualną aranżacją łazienki, jak i mieć na uwadze funkcjonalność produktu i jego możliwości względem oszczędzania wody i energii. Przemyślana decyzja pozwoli nam na spokojne użytkowanie i brak potrzeby wykonywania remontu szybciej, niż byłoby to konieczne.