Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Korzyści ogrzewania podłogowego


Ogrzewanie podłogowe staje się ostatnio coraz modniejszym sposobem na ogrzanie domów i mieszkań, a także na oszczędności. Wybór pomiędzy ogrzewaniem tradycyjnym a podłogowym nie jest łatwym zadaniem, dlatego postaram się przybliżyć tutaj zalety tego drugiego.

Redukcja kosztów ogrzewania

Energooszczędność związana jest tutaj z powierzchnią grzewczą. W ogrzewaniu podłogowych cała jej powierzchnia służy do ogrzewania, natomiast w kaloryferze jest ona stosunkowo niewielka, więc woda w nim musi mieć wyższą temperaturę, aby otrzymać wymaganą w pomieszczeniu temperaturę. Ponadto w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowane takie ogrzewanie, można utrzymywać niższą o kilka stopni temperaturę, gdyż daje ono poczucie komfortu oraz wrażenie większego ciepła w mieszkaniu właśnie poprzez stopy, w które z reguły jest nam najzimniej.

Łatwość instalacji

Jeżeli posiadamy dobry projekt, uwzględniający zapotrzebowanie na ciepło w każdym pomieszczeniu, montaż nie jest już problemem. Przyda się jedynie pomoc hydraulika do poprowadzenia rur z rozdzielaczy do źródła ciepłej wody oraz elektryka, który zajmie się okablowaniem.

Komfort użytkowania

Jak już wcześniej zostało powiedziane, uczucie ciepła w stopy jest w tym systemie niezwykle komfortowe. Ponadto ogrzewanie podłogowe po nagrzaniu pomieszczenia oraz samej podłogi do odpowiedniej temperatury, samoczynnie się wyłącza, aż do momentu, gdy temperatura w pomieszczeniu obniży się do tej ustawionej na termostacie. Tak więc nawet jeśli czasem zapomnimy o codziennym paleniu w piecu ? nie odczujemy zmiany tak szybko, jak przy tradycyjnych grzejnikach, w których spadek temperatury następuje w znacznie szybszym tempie. Związane z komfortem jest również równomierne rozchodzenie się temperatury po całym pomieszczeniu i jej optymalne rozłożenie. W przypadku kaloryferów czas nagrzania pokoju wydłuża się z racji ciągłej konwekcji zimnego i ciepłego powietrza.

Estetyka i funkcjonalność

Co prawda obecnie produkowane grzejniki prezentują się znacznie lepiej od starych, żeliwnych kaloryferów żeberkowych, jednak i tak nie zawsze wprowadzają estetyczny wygląd do mieszkania. Zastąpienie ich przez ogrzewanie podłogowe po pierwsze poprawia wystrój, a po drugie daje możliwość lepszego wykorzystania przestrzeni. Zwykłego grzejnika nie należy zastawiać szafkami czy łóżkiem, gdyż ciepło oddawane automatycznie jest zatrzymywane, a mając wolne ściany możemy dowolnie rozplanować rozkład mebli.

Jak widać, ogrzewanie podłogowe ma wiele istotnych zalet. W przypadku remontu domu można się zastanawiać nad wyborem i sensem ponownego instalowania ogrzewania we wszystkich pomieszczeniach, jednak kiedy dopiero budujemy dom to warto poważnie zastanowić się właśnie nad skorzystaniem z możliwości, jakie daje nam ogrzewanie podłogowe.