Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Kocioł SKAM-P Reto-Crown, produkowane moce 17-50kW

 

Kotły serii Skam-P Reto-Crown wyposażone są standardowo w palniki obrotowe z systemem zewnętrznego czyszczenia na ekogroszek oraz miał węglowy. Sterowniki w tej serii modelowej oparte o algorytm PID

 

 

Palnik obrotowy na ekogroszek oraz miał węglowy:

Palnik obrotowy, retortowy na ekogroszek oraz miał umożliwia spalanie samego ekogroszku, a także miału węglowego. Palenisko najczęściej jest żeliwne, większe moce mogą być wykonane ze stali żaroodpornej. Napychane przez stalowy ślimak paliwo wypiętrza się do strefy spalania najczęściej dzięki przeciwuzwojeniu. Palenisko jest okrągłe,posiada obrotową koronkę, której celem jest zrywanie spieków paliw miałowych. W zależności od producenta palnika obrotowego koronka może mieć obrót wewnętrzny lub zewnętrzny. Obrót koronki umożliwia lepsze dopalanie miału ale także samego ekogroszku. Model palnika obrotowego w kotle Skam-P Reto-Crown posiada dodatkowo system półautomatycznego czyszczenia strefy napowietrzania palnika.

Stalowy ślimak podający podlega wymianie w zależności od intensywności użytkowania co ok.2-4sezonów grzewczych. Średni koszt ślimaka to 200zł, jest to element eksploatacyjny (podobnie jak klocki hamulcowe w samochodzie).

 

Sterownik z algorytmem PID

PID oznacza odmianę regulatora, w której uwzględniony jest wpływ błędu regulacji (człon proporcjonalny - Proporcional), jego historia, czyli człon całkujący (Integral) i tempo jego zmian - człon różniczkujący (Derivative). Stąd z angielskiego nazwa PID.

Do kotła grzewczego najlepsze rezultaty osiągamy teoretycznie , gdy spalanie jest prowadzone w sposób ciągły, przy takim doborze mieszanki paliwo-powietrze przy którym zachodzi pełne spalanie.

Zatem sterownik ma dać możliwość płynnej regulacji mocy i dostosowywać moc do aktualnych potrzeb układu grzewczego. Analizując tendencje zmian temperatury regulator z algorytmem PID modyfikuje swoje nastawy dochodząc czy dążąc do osiągnięcia tzw. punktu równowagi.

 

Sterowanie z algorytmem PID stara się pracować non stop w trybie grzania. Algorytm moduluje mocą kotła samodzielnie dobierając właściwą przerwę podawania paliwa oraz siłę nadmuchu do zapotrzebowania na ciepło.

 

Bezpłatnie do wyboru:

 

OGNIK PID-II marki Elektro-Miz, sterownik najprostszy dla ludzi szukających łatwych w obsłudze rozwiązań

 

RT09pid marki TATAREK, sterownik posiada wyświetlacz LCD oraz programowalne strefy czasowe, możliwość dołączenia firmowego panelu kontrolno-pomiarowego RT09zs za dopłatą.

 

 

 

 

Ceny detaliczne brutto (22%VAT) serii Skam-P Reto-Crown:

17kW              ?          do 120m2* lub do 190m2**   -           7600zł

25kW              ?          do 200m2* lub do 280m2**   -           8200zł

40kW              ?          do 320m2* lub do 430m2**   -           9500zł

50kW              ?          do 450m2* lub do 600m2**   -           11000zł

 

* - stare budownictwo, starty ciepła w zakresie 90-130W/m2 przy wysokości pomieszczeń do 3m

** - nowe budownictwo, starty ciepła w zakresie 70-80W/m2 przy wysokości pomieszczeń do 3m

 

Zamówienia:

firma "ALEX" Profesjonalne Usługi Hydrauliczne

telefon: 791 119 472

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.hydraulik.poznan.pl