Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Jak wybrać hydraulika?

Jak wybrać hydraulika?
Podczas remontu instalacji wodno ? kanalizacyjnej, grzewczej lub gazowej stajemy często przed dylematem, jakiemu fachowcowi zlecić taką pracę.W wielu przypadkach przy okazji takiej naprawy przeprowadzamy od razu remont kuchni i łazienki. Dlatego warto pamiętać, że wielu hydraulików nie ogranicza się tylko do swojej specjalizacji, lecz również przy okazji położy kafelki, zamontuje urządzenia sanitarne czy też przeprowadzi kompletny remont pomieszczenia. Jeżeli wybierzemy prawdziwego fachowca, nie będziemy musieli się obawiać o słabe wykonanie zlecenia, a jednocześnie ominie nas potrzeba szukania kilku ekip.

 

Gdzie szukać?
Miejsc, w których możemy znaleźć ogłoszenia jest sporo i praktycznie dostępne dla każdego. Jeżeli nie mamy znajomych, którzy mogliby nam wskazać dobrego specjalistę, głównym źródłem informacji stają się dla nas gazety lokalne i ich strony z ogłoszeniami, gazety  przeznaczone wyłącznie pod ogłoszenia, jak na przykład Anonse, oraz Internet. Gazety niestety mają ten minus do siebie, że oferty tam umieszczane są z reguły lakoniczne i nie dają nam wielu informacji o hydrauliku jeszcze zanim zdecydujemy się na kontakt telefoniczny. Dlatego też, aby mieć już na początku większe rozeznanie wśród fachowców, warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam globalna sieć stron www oraz najpopularniejsza wyszukiwarka ? Google. Jesteśmy tam w stanie wyszukać oferty hydraulików dla interesującego nas miasta, zarówno w katalogach firm, jak i bezpośrednio na stronach internetowych tych fachowców.

Kryteria wyboru fachowca
Mając kilka, kilkanaście ofert przed sobą jesteśmy już w stanie dokonać początkowej selekcji. Jednym z głównych kryteriów, jakimi powinniśmy się kierować, jest rok założenia firmy. Te z długoletnim doświadczeniem dają nam większą pewność na fachowe wykonanie usługi, niż te które dopiero rozpoczynają działalność hydrauliczną i remontową. Ważny jest również zakres usług, jakie dany hydraulik świadczy w swojej ofercie. Warto wybrać takiego, który wykona wszystkie przewidziane przez nas prace, a także te, które dopiero w trakcie przeprowadzania remontu mogą okazać się niezbędne do wykonania. Istotne są również zarówno oficjalne referencje, wystawione hydraulikowi przez firmy i osoby prywatne, które korzystały z jego usług, jak i opinie na forach internetowych ? chociaż tutaj trzeba być uważnym, gdyż czasem niepochlebne opinie mogą być przejawem złej woli konkurencji i próby zaszkodzenia wizerunkowi naprawdę dobrego fachowca. Ostatnie kryterium to cena ? najlepiej od razu odrzucić najtańsze oferty, gdyż może to świadczyć o tym, że hydraulik nie jest w stanie konkurować jakością świadczonych usług, więc obniża cenę aby złapać klientów. Pamiętać należy również o tym, że ostateczną wycenę jest on w stanie dać dopiero na miejscu, po osobistym obejrzeniu i ocenieniu zakresu prac.

Ostateczny wybór
Kiedy pozostanie nam już tylko kilka ofert do wyboru, pozostaje nam kontakt telefoniczny, lub najlepiej osobisty z wybranymi hydraulikami i rozmowa z nimi. Warto zadawać jak najwięcej pytań, gdyż dzięki temu będziemy w stanie ocenić realne doświadczenie danego fachowca. Jeżeli odpowiada on jasno, ze szczegółami, potrafi doradzić najlepsze rozwiązania, jak również ma możliwość wykonania pracy w interesującym nas terminie ? możemy powierzyć mu prace. W przypadku, kiedy uznamy że kilku specjalistów spełnia nasze oczekiwania ? wtedy możemy wybrać tę ofertę, która będzie dla nas najbardziej korzystna cenowo.

Wybór hydraulika do prac w naszym domu czy mieszkaniu powinien być przemyślany. Dobry fachowiec wykona swoją pracę w taki sposób, że nie prędko będziemy musieli znów wzywać pomocy do tego samego problemu. Wybór jedynie pod kątem ceny za usługę mija się z celem, gdyż tanio nie znaczy to samo co dobrze, a w wielu przypadkach kończy się na tym, że płacimy podwójnie ? najpierw za taniego ?fachowca?, a później za prawdziwego specjalistę, który naprawi to, co zepsuł ten pierwszy.