Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Problemy z kanalizacjąZatkana kanalizacja to częsty problem występujący w pomieszczeniach sanitarnych. Z reguły sami przyczyniamy się do tego wyrzucając do niej odpadki i tłuszcz, a także nie czyścimy odpowiednio często syfonów i odpływów. Objawem tego jest bulgotanie podczas spuszczania wody oraz słaby odpływ wody. Z reguły do udrożnienia stosujemy specjalne środki chemiczne, które skutkują jednak tylko przy niewielkim zatkaniu rury, a przy okazji mogą powodować korozję. Jest to jedynie środek pomocniczy, który należy stosować z umiarem. Instalację można również udrażniać mechanicznie, za pomocą specjalnej sprężyny z odpowiednią końcówką. Z reguły używane są sprężyny z korbką, jednak niektórzy hydraulicy posiadają również spirale elektryczne, które wymagają mniejszego nakładu siły, a są znacznie skuteczniejsze w usuwaniu zatorów.  

 

Problemem jest także napływanie gazów z kanalizacji do wnętrza domów i mieszkań. Najczęstszą przyczyną tego jest brak odpowiedniej wentylacji, co skutkuje wypełnianiem całego przekroju rury przez spływające ścieki, powstaniem podciśnienia i wysysaniem wody z syfonów. Wtedy gazy z kanalizacji mają otwartą drogę do przedostania się do pomieszczeń. Dlatego instalacja powinna być tak wykonana, aby powietrze mogło się do niej dostawać swobodnie i nie powstawało podciśnienie. Dlatego musi ona spełniać kilka warunków: rury powinny być przeprowadzone z odpowiednim spadkiem, posiadać dobrze dobrane średnice, a także instalacja musi być otwarta ? przynajmniej jeden pion kanalizacyjny powinien mieć wyprowadzony ponad dach kominek wentylacyjny (popularnie zwany wywiewką), który doprowadza powietrze i w ten sposób wyrównuje ciśnienie w instalacji do ciśnienia atmosferycznego. Wyprowadza on również gazy, które powstają podczas gnicia ścieków. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się problemu brzydkich zapachów z kanalizacji, a do tego posiadanie wywiewki jest wymagane przepisami.

 

Instalacja kanalizacyjna powinna być odpowiednio zadbana. Jeżeli dopuścimy się do jej nadmiernego zanieczyszczenia w pewnym momencie może się okazać, że jedynym wyjściem na poprawienie jej stanu jest wymiana całej instalacji. Dlatego warto reagować nawet na niewielkie zmiany w prawidłowym jej funkcjonowaniu i odpowiednio wcześnie podejmować kroki do poprawy jej stanu.