Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Przeprowadzka do mieszkania z drugiej ręki – przyda się hydraulik!

Dziś bardzo wiele osób decyduje się na kupno mieszkania lub domu z drugiej ręki, ze względu na oczywiste oszczędności, zarówno czasu jak i pieniędzy. Dom, który już od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat był zamieszkiwany, często wymaga jedynie niewielkiego odświeżenia, by nadawał się do natychmiastowego zamieszkania. Zakup takiej nieruchomości to kwestia jedynie kilku formalności związanych z kupnem oraz przeprowadzenia drobnych napraw. Wziąwszy pod uwagę koszty wybudowania nowego domu i formalności z tym związane, czasem używane mieszkanie lub dom są po prostu najbardziej ekonomicznym i najszybszym rozwiązaniem.

Nie oznacza to jednak, że takie lokum można od razu zamieszkać. Przyda się pomoc kilku specjalistów, którzy fachowym okiem ocenią stan domu i konieczność lub brak konieczności przeprowadzenia w nim drobnych napraw. Na pierwszy ogień powinien pójść hydraulik, który oceni stan instalacji wodno-kanalizacyjnej w naszym nowym-starym domu oraz kwestie instalacji gazowej. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek remonty, wezwijmy doświadczonego hydraulika. Jego zadaniem będzie przede wszystkim sprawdzenie, czy:
-w rurach nie ma kamienia,
-instalacja gazowa jest szczelna,
-wodomierz działa prawidłowo.

W sytuacji gdyby okazało się, że któraś z rur w domu wymaga wymiany lub naprawy, lepiej wiedzieć o tym zanim położymy w łazience nowe płytki i odmalujemy sufit. Hydraulik powinien sprawdzić stan wody, jaka leci z naszego kranu, stan rur, a także ciśnienie, z jakim woda spływa z kranu. Po tym etapie możemy zdecydować o założeniu nowych baterii czy białym montażu. Specjalista powinien również sprawdzić stan legalizacji wodomierzy i zadbać o to, by należności za zużycie wody były naliczane prawidłowo. Kolejna rzecz to sprawdzenie szczelności instalacji gazowej, w tym również przewodów kominowych w naszym domu. Do oceny stanu technicznego domu warto zaprosić również elektryka, wówczas możemy śmiało rozpocząć wszelkie niezbędne prace remontowe w nowym mieszkaniu, a przez kolejnych kilka lat swobodnie korzystać z mediów bez obaw o awarie. Pamiętać jednak należy o tym, że tego typu ocenę stanu technicznego warto przeprowadzić w domu raz na kilka lat, by w przyszłości uniknąć niespodzianek.

Jeśli zamierzamy kupić mieszkanie należące do spółdzielni, wówczas należy zgłosić chęć oceny stanu technicznego swojemu administratorowi, który powinien wysłać na miejsce swojego hydraulika, a oprócz tego zobowiązany jest raz na jakiś czas przeprowadzać tego rodzaju oceny mieszkań lokatorów.