Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Zapchany zlew to dość częsty problem
Zapchany zlew to dość częsty problem w naszej kuchni. Odpady tam trafiające często są zbyt duże, by swobodnie odpłynąć do kanalizacji i przez to osiadają się w rurach. Kiedy jednak to się stanie i woda nie będzie chciała odpływać niezbędny będzie hydraulik poznań, który udrożni rury. Sami jednak możemy podejmować działania, które ograniczą zapychanie się rur.

Przede wszystkim nie powinniśmy wlewać roztopionego tłuszczu do zlewu. Bardzo łatwo przylega on wtedy do wewnętrznych ścianek i powoli zaczyna blokować rurę w całym przekroju. Również fusy od kawy czy herbaty powinniśmy wyrzucać do śmietnika. Zdarza się, że używamy różnych środków chemicznych, które mają albo zapobiegać zapychaniu rur, albo też udrożniać lekko zapchany odpływ. Jednak nie powinniśmy stosować ich zbyt często, zwłaszcza jeżeli w instalacji są metalowe rury.

W ten sposób unikniemy zbyt szybkiej korozji. Jeżeli już stosujemy takie środki to powinny one być w postaci płynu lub żelu. Zdecydowanie odradza się stosowanie środków w granulkach ze względu na ich gwałtowną reakcję z osadem, który przez to ulega ponownej krystalizacji. Ponadto później mechaniczne udrożnienie może być przez to trudniejsze. Jeżeli zlew jest kompletnie zapchany to nie należy stosować już wtedy żadnych środków chemicznych tylko zadzwonić do
hydraulik poznan, który odetka nasz zlew przy pomocy specjalistycznych narzędzi.
W wannach i kabinach prysznicowych, które posiadają zamontowane kratki ściekowe, możemy samodzielnie usuwać nagromadzone zanieczyszczenia wyciorem. Powinniśmy również pamiętać o tym, że w momencie gdy odpływ zostanie zapchany nie należy używać żadnych urządzeń (pralka, zmywarka, kran, itp.), które mają do niego ujście ? w ten sposób nie zdążymy nawet zareagować, jak woda zacznie zalewać nam mieszkanie.