Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Nie warto oszczędzać na materiałach i fachowych usługach

Częstym błędem popełnianym przez ludzi, którzy budują swoje nowe domy jest próba zaoszczędzenia, i to często na rzeczach, na których oszczędzać się nie powinno. Przykładowo, gdy złamiemy rękę, możemy oczywiście zorganizować gips, trochę opatrunków, samodzielnie zagipsować sobie kończynę i czekać na jej zrośnięcie. A jednak mimo to jedziemy na izbę przyjęć i pozwalamy specjalistom zaopiekować się naszą ręką, dlaczego? Bo dzięki temu mamy gwarancję, że proces zrastania naszej kończyny będzie kontrolowany, i za kilka tygodni po zdjęciu gipsu będzie ona jak nowa, a po kilku latach zapomnimy, że kiedykolwiek ją złamaliśmy, nie będziemy borykać się z nieprawidłowo zrośniętymi kośćmi i chodzić na rehabilitacje. Dlaczego więc w przypadku instalacji hydraulicznych często samodzielnie podejmujemy się różnych napraw? Bo szkoda nam pieniędzy na fachowca, i wydaje nam się, że przetkanie zlewu czy uszczelnienie przeciekającego zaworka to nic trudnego.

Gdy próbujemy samodzielnie przetkać zapchany zlew, ryzyko wadliwego wykonania tej czynności jest niewielkie – najwyżej nie uda nam się zrobić tego dokładnie. Problem zaczyna się wtedy, gdy zlew jest zapchany całkowicie, a mimo to sami próbujemy zabrać się do jego czyszczenia, co gorsza – za pomocą środków chemicznych w granulkach. Ten proces powinien przeprowadzać fachowiec, gdyż nieprawidłowe odetkanie rur kanalizacyjnych może doprowadzić do uszkodzenia kanalizacji, a nawet zalania mieszkania. Przede wszystkim, gdy zapcha nam się rura, należy odciąć dopływ wody i nie korzystać z urządzeń, które pobierają wodę, na przykład ze zmywarki. Następnie warto wezwać hydraulika, który udrożni rury za pomocą specjalnych narzędzi, na przykład typowej „żmijki”, która potrafi wyciągnąć z rur na dużej głębokości nawet bardzo czopujące światło rury przedmioty, które często wpadają do rur, szczególnie w ubikacji – podpaski, ścierki, resztki pożywienia. Samo nie jesteśmy w stanie wyciągnąć tego, co zaczopowało ujście głęboko, wezwanie hydraulika to wtedy najlepszy pomysł, dobry fachowiec szybko upora się z niedrożną rurą.