Naprawa awarii w sezonie grzewczym, wszczególności w starych instalacjach, jest kłopotliwa ze względu na konieczność całkowitego jej wyłączenia. Sprawia to niemałe problemy, szczególnie jeśli w instalacji nie ma zaworów z kurkami spustowymi pod pionami, a mieszkamy w budynku wielorodzinnym, gdzie konieczność wyłączenia instalacji musiałaby być uzgodniona ze wszystkimi lokatorami. W takich sytuacjach najlepsze rozwiązanie stanowi skorzystanie z urządzenia, które fachowo nazywa się zamrażarką do rur. Doświadczona firma świadcząca usługi hydrauliczne poznań z pewnością dysponuje takim urządzeniem. W Poznaniu byliśmy jedną z pierwszych firm, które w swojej pracy zaczęły wykorzystywać zamrażarkę do rur. Obecnie posiadamy już wieloletnie doświadczenie w posługiwaniu się techniką zamrażania do demontażu kaloryferów, wymiany rur, usuwania usterek instalacji i wszelkich innych prac modernizacyjnych i naprawczych związanych z koniecznością zamrożenia rur. Alternatywą w wielu przypadkach jest tylko kłopotliwy proces usunięcia wody z całej instalacji, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej usługi. W swojej pracy wykorzystujemy nowoczesny i bezawaryjny sprzęt.

Nasza firma posiada niezbędne narzędzia do tego, aby również w sezonie grzewczym móc przeprowadzić naprawę instalacji grzewczej stosując metodę zamrażania rur. Dzięki temu szybko, bezpiecznie i w kontrolowany sposób możemy przeprowadzić wymianę grzejnika bez konieczności opróżniania całej instalacji. Jest to ogromne ułatwienie nie tylko dla hydraulików, ale przede wszystkim dla mieszkańców budynku, w którym przeprowadzana ma być naprawa usterki. Z metody tej chętnie korzysta nasz instalator poznań, zachęcamy do kontaktu, a wyjaśnimy wszelkie Państwa wątpliwości.

Zasada działania zamrażarki polega na wytworzeniu w profilu rury zatoru lodowego, który na jakiś czas zatrzyma dopływ wody do miejsca awarii i pozwoli na bezpieczne wykonanie wszelkich niezbędnych czynności. Tak więc podczas naprawy i wymiany uszkodzonego elementu instalacji pozostała jej część może nieprzerwanie pracować. Jest to metoda w pełni bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla integralności całej sieci grzewczej. Nie stwarza żadnego zagrożenia i z powodzeniem może być stosowana zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w budynkach przeznaczonych na cele przemysłowe.

Zasada działania zamrażarki do rur jest podobna jak w przypadku lodówek. Jako czynnik chłodzący używany jest specjalny płyn, który podczas działania nie wydziela oparów i może być wielokrotnie wykorzystywany. Sam proces zamrażania trwa od kilku do kilkunastu minut (w skrajnych przypadkach może się przedłużyć do kilkudziesięciu) i jest zależny w głównej mierze od średnicy rury. Wykonywaliśmy już tę usługę zarówno w domkach jednorodzinnych, mieszkaniach w wielokonygnacyjnych blokach i starych kamienicach, jak też w budynkach przeznaczonych na cele produkcyjne, zatem posiadamy duże doświadczenie i gwarantujemy sprawny przebieg prac. Urządzenie posiada aktualne świadectwo przeglądu technicznego, jest sprawne i należy do najwydajniejszej kategorii zamrażarek do rur dostępnych obecnie w Polsce.

Zamrażanie rur jest najlepszym sposobem na wymianę grzejników w sezonie grzewczym, zwłaszcza w przypadku domów wielorodzinnych. Dzięki swojemu miejscowemu zastosowaniu nie powoduje konieczności opróżniania instalacji, przez co prace przeprowadza się łatwo i szybko. Oprócz wykorzystania przy wymianie grzejników, zamrażarki do rur stosuje się także przy wszelkich pracach konserwacyjnych, naprawach, jak również podczas rozbudowy instalacji rurowych. Brak freonu i zamknięty obieg czynnika mrożącego powodują, że korzystanie z zamrażarek do rur jest bezpieczne i przyjazne środowisku. Metoda ma naprawdę wiele zastosowań, chętnie przybliżymy Państwu szczegóły i warunki techniczne zastosowania zamrażarki. Wykonując usługi hydrauliczne poznań często i chętnie korzystamy z tego urządzenia i polecamy je naszym klientom.

REMS Frigo 2
Elektryczna zamrażarka do rur

Łatwe, szybkie zamrażanie, bez opróżniania instalacji. Zamknięty obieg środka mrożącego. Przyjazna dla środowiska. Bez freonu. Do konserwacji, napraw i rozbudowy instalacji rurowych.
Środek mrożący: R-404A, bez freonu.

Rury stalowe, miedziane, z tworzywa sztucznego i stabilizowane O 1/8-2″ O 10?60 mm .

REMS Frigo 2  elektryczne zamrażanie bez opróżniania.
Bardzo szybko do 2. Duża wydajność chłodzenia, np.: rura stalowa 3/4 tylko 9 min*. Wyjątkowo wąskie głowice mrożące, błyskawicznie montowane.

zamrazanie rur w instalacjach grzewczych