Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Wykańczanie domu


 

Wykańczanie domu

Po postawieniu murów, dachu, wstawieniu okien i drzwi przychodzi czas na prace wykończeniowe. Z reguły nie wykonujemy wszystkiego samemu, wykończenia mieszkań Poznań z reguły zlecamy sprawdzonej i doświadczonej ekipie remontowej. Z racji swojego zawodu wiedzą oni najlepiej, w jakiej kolejności wykonywać prace.

Instalację centralnego ogrzewania, wodno ? kanalizacyjną oraz oświetlenie wykonuje się w pierwszej kolejności. Rozmieszczenie gniazd elektrycznych powinno się powierzyć elektrykowi. Na tym etapie powinniśmy już mieć rozplanowane ustawienie w przyszłości sprzętu RTV i AGD, jak również kranów w łazience i kuchni. Dzięki temu unikniemy później potrzeby przeróbki gotowej instalacji, aby dopasować ją do własnych potrzeb.

Materiałów do instalacji sanitarnych (rur, przewodów, zaworów itp.) nie powinniśmy kupować samodzielnie, lecz zostawić to wykonawcy ? oczywiście po zaakceptowaniu przez nas przedstawionego kosztorysu podstawowych materiałów i robocizny.

Jeśli rury od instalacji prowadzone są w podłodze, w pierwszej kolejności powinno się wykonać wylewki podłogowe. Ochroni to instalację przed uszkodzeniem podczas dalszych robót. Przed wykonaniem wylewki należy poddać instalację próbie ciśnieniowej. Gdy podłoga stwardnieje (czyli po kilku dniach) można rozpocząć tynkowanie ścian i sufitów, podczas którego konieczne jest ogrzewanie i wietrzenie pomieszczeń, aby nie dopuścić do nagromadzenia się wilgoci.

Schnięcie tynków trwa kilka tygodni. W tym czasie można wykonać na ścianach i podłogach okładziny z płytek ceramicznych oraz dokończyć montaż instalacji elektrycznej. Montaż parapetów oraz malowanie rozpoczynamy dopiero po całkowitym wyschnięciu tynków.

Pozostaje nam jeszcze do wykonania podłoga. Jeżeli posadzka ma być wykonana z drewna to jej ułożenie rozpoczynamy, gdy wylewka betonowa wyschła całkowicie. Wszystkie prace kończymy montażem przyborów sanitarnych, założeniem gniazd i wyłączników elektrycznych oraz osadzeniem drzwi wewnętrznych.

Pracowników wykonujących remonty Poznań powinniśmy zatrudniać wśród firm z naszego miasta. Dzięki temu w razie potrzeby przeróbki będziemy mieli lepszy kontakt i możliwość szybszego wykonania pracy.