Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

Kilka słów o kotłach gazowychKilka słów o kotłach gazowych

Ogrzewanie domów jednorodzinnych to istotny element systemu instalacji, wpływający na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Dlatego ważny jest odpowiedni wybór i montaż kotła, który będzie stanowił podstawę instalacji grzewczej. Obecnie jest bardzo duży wybór rodzajów tych produktów, a dzięki temu można dopasować je do każdego budynku. Wśród nich znajdują się kotły gazowe, które nie zajmują dużo miejsca, a przy tym są wydajne i bezpieczne w eksploatacji. Stanowią one bardzo praktyczne urządzenie, nadające się do ogrzewania wody zarówno w sieci centralnego ogrzewania, jak i wody użytkowej. Instalacja ich może zostać wykonana w nowych budynkach oraz podczas remontu już istniejącego systemu grzewczego. Z reguły ich wymiary są stosunkowo niewielkie, a to sprawia, że zmieszczą się nawet w niedużych pomieszczeniach.

Istotny jest wybór odpowiedniego kotła gazowego. Najpopularniejsze są modele wiszące, chociaż spotyka się również stojące ? te drugie powinniśmy wybrać, gdy kocioł będzie połączony z zasobnikiem ciepłej wody lub też o dużej mocy, co wiąże się z większymi gabarytami. Bezpieczniej jest postawić taki kocioł na stabilnym podłożu. Modele wiszące zajmują mniej miejsca i łatwiej je zamontować w łazience lub kuchni.

Najważniejszą sprawą jest wybór pomiędzy kotłami jedno- i dwufunkcyjnymi. Te drugie są przystosowane zarówno do centralnego ogrzewania, jak i do podgrzewania wody użytkowej i z tego powodu są najczęściej wybierane. Kotły jednofunkcyjne mogą też współpracować z dodatkowym osprzętem, czyli zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, jednak jest to droższe rozwiązanie. Jeśli zależy nam na ekonomicznym użytkowaniu warto zakupić kotły gazowe kondensacyjne, których sprawność wynosi powyżej 100% dzięki odzyskiwaniu ciepła skraplania pary wodnej.

Warto wybierać kotły gazowe dobrej marki i wysokiej jakości, co przyczyni się do wieloletniego i bezproblemowego funkcjonowania sprzętu. Z racji, że są one popularne od wielu lat nie brakuje fachowców, którzy z łatwością poradzą sobie z ich montażem. Przy okazji pamiętajmy, że kotły te mimo małej uciążliwości dla środowiska, przy nieprawidłowej eksploatacji mogą być niebezpieczne dla człowieka ? poprzez zatrucie spalinami lub wybuch, jednak jeżeli zostanie właściwie zainstalowany ryzyko to będzie ograniczone do minimum.