Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Telefon: 791 119 472

Instalacja jest nieszczelna? Gaz się ulatnia? Uważaj! Nie czekaj tylko wezwij Pogotowie Gazowe w Poznaniu tel.791 119 472

 

Kocioł SKAM-P Premium

 

Kocioł SKAM-P Premium, produkowane moce 17-40kW

 

Kotły serii Skam-P Premium wyposażone są standardowo w palniki żeliwne II-ej generacji typu BRUCER/Ekoenergia na ekogroszek oraz miał węglowy w granulacji 0-31,5mm. Możliwe współspalanie paliw węglowych z ziarnem owsa lub pellet w udziale objętościowym do 50%. Sterowniki w tej serii modelowej oparte o algorytm PID

 

Palnik II-ej generacji typu Brucer lub Ekoenergia:

Palnik Brucer/Ekoenergia przeznaczony jest do spalania węgla w sortymencie EkoGROSZEK, MIAŁ, w tym także węgli spiekających się i szlakujących. Uziarnienie paliwa od 0 do 31,5mm. Umożliwia także poprawne spalanie pellet, ze względów bezpieczeństwa zalecamy współspalanie z paliwami węglowymi.

Konstrukcja nowej dyszy palnika pozwala na stosowanie paliw trudnych np. węgle z wysoka liczba Rogi (spiekalność RI>20), które moga tworzyć w palenisku spieki.

Palenisko żeliwne szczelinowe ze specjalnie zaprojektowanym układem kanałów powietrznych pozwala spalać węgiel "groszek", jak i "miał" oraz ich mieszanki w dowolnym udziale.

Żeliwny ślimak w modelu Ekoenergia został wykonany z lepszego i mocniejszego gatunku żeliwa, zastosowano żeliwo sferoidalne, wpływa to na zwiększenie odporności na korozję, ma duże znaczenie przy spalaniu miału, który nie występuje w stanie suchym

Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencje do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą ma to znaczenie w przypadku ślimaka, wykonanego z żeliwa sferoidalnego, który podczas obniżania paliwa w palenisku mocno się nagrzewa (w ślimakach stalowych mogą zdarzać się przypadki odkształceń spowodowanych wysoką temperaturą).

 

 

Sterownik z algorytmem PID

PID oznacza odmianę regulatora, w której uwzględniony jest wpływ błędu regulacji (człon proporcjonalny - Proporcional), jego historia, czyli człon całkujący (Integral) i tempo jego zmian - człon różniczkujący (Derivative). Stąd z angielskiego nazwa PID.

Do kotła grzewczego najlepsze rezultaty osiągamy teoretycznie , gdy spalanie jest prowadzone w sposób ciągły, przy takim doborze mieszanki paliwo-powietrze przy którym zachodzi pełne spalanie.

Zatem sterownik ma dać możliwość płynnej regulacji mocy i dostosowywać moc do aktualnych potrzeb układu grzewczego. Analizując tendencje zmian temperatury regulator z algorytmem PID modyfikuje swoje nastawy dochodząc czy dążąc do osiągnięcia tzw. punktu równowagi.

Sterowanie z algorytmem PID stara się pracować non stop w trybie grzania. Algorytm moduluje mocą kotła samodzielnie dobierając właściwą przerwę podawania paliwa oraz siłę nadmuchu do zapotrzebowania na ciepło.

 

Bezpłatnie do wyboru:

 

OGNIK PID-II marki Elektro-Miz, sterownik najprostszy dla ludzi szukających łatwych w obsłudze rozwiązań

 

RT09pid marki TATAREK, sterownik posiada wyświetlacz LCD oraz programowalne strefy czasowe, możliwość dołączenia firmowego panelu kontrolno-pomiarowego RT09zs za dopłatą.

 

 

 

 

Ceny detaliczne brutto (22%VAT) serii Skam-P Premium:

17kW              ?          do 120m2* lub do 190m2**   -           7600zł

25kW              ?          do 200m2* lub do 280m2**   -           8200zł

40kW              ?          do 320m2* lub do 430m2**   -           9500zł

 

* - stare budownictwo, starty ciepła w zakresie 90-130W/m2 przy wysokości pomieszczeń do 3m

** - nowe budownictwo, starty ciepła w zakresie 70-80W/m2 przy wysokości pomieszczeń do 3m

 

Zamówienia:

firma "ALEX" Profesjonalne Usługi Hydrauliczne

telefon: 791 119 472

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.hydraulik.poznan.pl