Umywalka typu misa

Coraz to nowsze modele umywalek cieszą się sporą popularnością z powodu estetyki jaką zapewniają. Nie zawsze są one jednak użyteczne. Kupując umywalkę typu misa, obojętne czy będzie ona szklana, porcelanowa, czy granitowa, marmurowa warto pomyśleć o jej rozmiarach i głębokości. Misy szklane są fantazyjne i w swym wyglądzie smukłe, lekkie, jednak mogą ulec uszkodzeniu również w wyniku normalnego użytkowania, stąd decyzja o ich wyborze powinna być przeanalizowana na wiele sposobów.

Wbrew przekonaniu, iż to przestrzeń dostępna w łazience determinuje wybory konsumenta, często wybieramy to co się nam podoba nie zastanawiając się nad cechami użytecznymi produktu. Najlepiej o tym wie instalator sanitariatów mając spory bagaż doświadczenia w tym zakresie.

O ile produkty z kamienia, tak tego imitującego marmur, granit, jak i prawdziwego są bardzo trwałe, dostojnie prezentujące się i komponują z wnętrzem, to ich kształt bywa różny. Wybierając spośród dziesiątek rozmaitych produktów, różniących się szerokością, wysokości i głębokością misy czy jej owalem warto zwrócić uwagę na to by w umywalce wygodnie było umyć ręce, jak również zęby, czy zmoczyć chustkę. Kształt bez wątpienia wpływa na to jak strumień wody będzie się zachowywał rozpryskując o dno misy. Między innymi z tego powodu wiele umywalek oferowanych jest wraz z kompatybilną baterią, która idealnie jest dopasowana do głębokości i kształtu umywalki.