Wysuwana wylewka zlewozmywakowa

Mimo iż coraz większa popularnością w polskich kuchniach cieszy się zmywarka, wciąż zlewozmywak jest obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni, chociażby z powodu konieczności płukania warzyw, owoców. Nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne pozwalają również na unowocześnienie kuchni, zlewozmywaka.

Montaż baterii z wylewką wysuwną to nie nowość techniczna, aczkolwiek wiele z modeli tego typu baterii wygląda iście futurystycznie. Rozwiązanie to sprawdza się w  szczególności u osób, w których kuchniach zlewozmywak sąsiaduje z płytą kuchenki, bądź blatem roboczym. W zależności od długości węża słuchawki podobnie jak w przypadku słuchawki prysznicowej można doprowadzić wodę wprost do garnka, naczynia oddalonego od zlewozmywaka w znacznej odległości. Użycie wysuwanej wylewki jest banalnie proste bowiem wystarczy pociągnąć za słuchawkę, wypinając ją z uchwytu mocującego, a następnie odłożyć poprzez skierowanie węża do otworu z którego został wyciągnięty, a następnie zablokować słuchawkę w podstawie baterii.

Wysuwna wylewka to dodatkowa funkcja baterii, która nie ogranicza standardowego użytkowania a znacznie poprawia komfort gotowania, zwłaszcza wykonywania przetworów, marynat itp. To komfortowe rozwiązanie zwłaszcza kiedy musimy nalać do sporego naczynia kilka litrów wody, które to naczynie nie mieści się w zlewozmywaku pod wylewką. Ruchoma wylewka nie przeszkadza w korzystaniu z wody bezpośrednio w komorze zlewozmywaka. Wąż wylewki skryty jest pod zlewozmywakiem na tyle, iż bateria prezentuje się czysto, estetycznie i ciekawie. Bateria ta umożliwia korzystanie z wody tam gdzie jej potrzebujemy, nie zaś poprzez podstawianie naczyń bezpośrednio pod kran. Montaż baterii nie wymaga szczególnej wiedzy i umiejętności, nie różni się bowiem od montażu typowej baterii poza tym, że pod zlewem wymagana jest przestrzeń nie krępująca węża słuchawki. Jeśli nie czujesz się pewnie w instalacji baterii z pewnością każdy hydraulik może cię wspomóc i dokonać fachowego montażu.