Słuchawka prysznicowa z ABS-u

Słuchawka prysznicowa jest urządzeniem, na który większość użytkowników nie specjalnie zwraca szczególną uwagę, a która jest jednak niemalże niezbędna we współczesnej łazience. Dla klienta, użytkownika często bardzo ważny jest materiał z którego słuchawka prysznicowa jest zrobiona. Współcześnie zdecydowana większość tego produktu oparta jest na ABS-ie czyli tworzywie sztucznym, który idealnie nadaje się do metalicznego malowania galwanicznego. Powoduje to fakt, iż ostateczny produkt posiada zewnętrze właściwości antykorozyjnego metalu przy bardzo lekkiej i wytrzymałej formie.

Ponieważ słuchawka prysznicowa jest niemalże ostatecznym produktem całego układu prysznicowego, to jej montaż należy także do obowiązków takiej osoby jak hydraulik, choć oczywiście same przykręcenie jej do węża wodnego nie powoduje specjalnie żadnych trudności i może być zrobione właściwie przez każdego. Część osób wyobraża sobie, że ponieważ większość instalacji oparta jest o metal to i ten produkt powinien być metalowy, lub mieć metalowe wykończenia. Jednak należy w takim przypadku zadać sobie czy też klientowi pytanie, czy ciężka, masywna słuchawka jest koniecznie potrzebna oraz czy osoba ją zamawiająca zdaje sobie sprawę że ewentualny jej upadek niemalże na pewno spowoduje uszkodzenie w najlepszym wypadku brodzika lub wanny, a w najgorszym człowieka.

W przypadku montaży słuchawki prysznicowej do reszty instalacji wodnej należy pamiętać, iż malowanie galwaniczne na ABS-ie jest dość cienkie, i w przypadku mocnego i niewłaściwego użycia metalowego klucza można je w prosty sposób zarysować. ABS jest jednak na tyle wytrzymały i odporny, że standardowy człowiek w czasie montażu ręcznego nie powinien go w żaden sposób uszkodzić. Słuchawka prysznicowa jest tak naprawdę jednym z najważniejszych elementów całego prysznica, a jej wygląd powinien być dostosowywany do charakteru całej łazienki. Producenci oferują je zarówno w stylu retro jak i modernistycznym, oraz w wielu kolorach i imitacjach metalu od stali nierdzewnej zaczynając, a na brązie kończąc.